Szalony powrót Monaco i asysta Kamila Glika! Komplet wyników Ligue 1

AS Monaco

AS Monaco wygrało z ESTAC Troyes 3:2 (0:2), choć do 70. minuty przegrywało dwoma bramkami po błędach Danijela Subašicia. Asystę przy kluczowym trafieniu Carillo zaliczył Kamil Glik. W pozostałych spotkaniach Ligue 1 najbardziej okazale prezentuje się zwycięstwo 4:0 EA Guingamp nad grającym w osłabieniu Dijon FC.

Monaco w ostatnich pięciu spotkaniach (w tym w Lidze Mistrzów) odniosło zaledwie jedno zwycięstwo – w 16. kolejce nad Angers. Z kolei Troyes od dwóch spotkań nie zdobyło kompletu punktów.

Beniaminek pierwszą połowę rozegrał bez kompleksów na tle mistrza kraju. Ich dobra postawa w obronie sprawiła, że Monaco nie potrafiło stworzyć sobie dogodnych sytuacji – w pierwszym kwadransie oddali tylko jeden celny strzał. Z kolei Danijel Subašić zadbał o sytuacje bramkową dla rywali. W 28. minucie, świetną akcję solową przeprowadził Khaoui, chorwacki bramkarz powinien złapać piłkę, ale wybił ją pod nogi, Hyun – Jun Suka, który zdobył jedyną do przerwy, ale jakże cenną bramkę.

Druga połowa oznaczała dla faworyta odrabianie strat. W 50 minucie urosła ona jednak do dwóch bramek, znów za sprawą “babola” Subašicia. Wybiegł z bramki, by wybić piłkę, ale przy okazji nabił futbolówką nacierającego napastnika rodem z Korei. Wszystko układało się po myśli gości mniej więcej do 60. minuty. Monaco nie potrafiło wykorzystać swoich szans, do czasu, gdy usiłując zablokować dośrodkowanie Lemara, Deplagne niefrtunnie skierował piłkę do własnej siatki. Od tej chwili drużyna z Księstwa nabrała wiary w siebie. Dobre zmiany dali Guido Carillo oraz Rachid Ghezzal. To właśnie ten pierwszy został bohaterem kibiców na stadionie ludwika II. Dwukrotnie zdobył gola główką – najpierw po dośrodkowaniu Joao Moutinho z prawej strony, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu po zgraniu karkiem (!) przez Kamila Glika. To był szalony wieczór dla podopiecznych Jardima, ale pewnie jeszcze bardziej dla trenera Troyes, który za protesty został odesłany na trybuny i to z nich oglądał porażkę swojego zespołu.