LOTTO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Legii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała Bruk Bet Termalicę 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Guilherme, Cristian Pasquato i Kasper Hämäläinen.

Od pierwszego gwizdka, dosyć niespodziewanie przewagę mieli goście no i mogli wyjść na prowadzenie. W 10. minucie Gabriel Iancu świetnie podał do Bartosza Śpiączka, ale strzał napastnika Niecieczan świetnie obronił bramkarz Legii. Gospodarze groźną okazję stworzyli dopiero kilkanaście minut później, a w zasadzie był to obrońca Bruk Betu, Kamil Słaby, który zagrał prosto na głowę Jarosława Niezgody, napastnika Legii uprzedził, jednak dobrym piąstkowaniem, Ján Mucha. Blisko bramki było także po strzale Macieja Dąbrowskiego, ponownie dobrze zachował się bramkarz gości. Było widać, że Legia zaczyna mieć kontrolę nad tym meczem. Ciągle atakowała i stwarzała kolejne sytuacje. Jedną z nich była okazja Jarosława Niezgody oko w oko z bramkarzem, golkiper gości po raz kolejny świetnie interweniował.

Drugą połowę ofensywnie rozpoczęła Legia, co przyniosło efekty. W 52. minucie Martin Mikovič podciął w polu karnym Kaspera Hämäläinena i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Guilherme i pewnie trafił do siatki. Chwilę później było już 2:0. Hämäläinen świetnie dograł do Cristiana Pasquato, a wychowanek Juventusu zdobył piękną bramkę. Fin rozgrywał świetne spotkanie, które przypieczętował piękną bramką sprzed pola karnego.

Ostatecznie Legia pokonała Bruk Bet 3:0 i umocniła się na pozycji wicelidera, goście po tym meczu wylądowali w strefie spadkowej.