Getty Images

FC Barcelona awansowała do Klubowych Mistrzostw Świata! Podopieczni Luisa Enrique w 1/2 finału pokonali pewnie 3:0 Guangzhou Evergrande.

Fani Barcelony nie mogli narzekać na poczynania swoich pupili, którzy już od początku wzięli się mocno do pracy, próbując rozmontować blok defensywny przeciwnika. Na pierwsze zagrożenie liczyliśmy do 17.minuty meczu, kiedy to Rakitić mógł błysnąć świetnym uderzeniem z rzutu wolnego, jednak były gracz m.in. Schalke uderzył jedynie w mur. Stały fragment gry był skutkiem przewinienia, którego dopuścił się Feng Xiaoting. Stoper za swój czyn został ukarany żółtym kartonikiem. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy do bramki chińskiej ekipy trafił Luis Suarez. Urugwajczyk doskonale wykorzystał błąd bramkarza, dobijając bezpańską piłkę z najbliższej odległości.

Krótko po wznowieniu gry było już 2:0, ponieważ po raz drugi wysokie umiejętności strzeleckie pokazał Luis Suarez. Andres Iniesta popisał się genialnym podaniem do Suareza, a ten w ekwilibrystyczny sposób zmienił rezultat zawodów. Kolejne fazy pojedynku to bezskuteczne próby dobicia czterokrotnego mistrza Chin. Owe starania znalazazły uznanie w 68.minucie, bo rzut karny na Munirze wzorcowo wykonał Luis Suarez. Urugwajski snajper skompletował hat-tricka. Zawodnicy występujący w roli gościa byli zupełnie bezradni.

Trzy gole Luisa Suareza wystarczyły, by przejść do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Dumie Katalonii o złoty medal będą się bić z River Plate. Ten mecz zostanie rozegrany 20 grudnia 2015 roku.  Z kolei goście spotkają się tego samego dnia z Hiroshimą, aby rozstrzygnąć, kto zgarnie srebro.

Sędzia główny: Joel Aguilar Chicas

Skład gospodarzy: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba(76″ Adriano) – Iniesta (C) (81′ Samper), Rakitić, Busquets – Roberto(72′ Ramirez), Suarez, Munir

Skład gości: Shuai – Linpeng, Xiaoting, Young-Gwon, Zheng(35′ Xuepeng) – Paulinho, Zhi (C) – Zheng Long(56′ Hanchao), Goulart, Huang– Elkeson