Stindl ratuje remis w 93 minucie! Niemcy 2:2 Francja

Źródło: facebook.com/uefaeuro

Na RheinEnergieStadion reprezentacja Francji po dwóch trafieniach Alexandra Lacazzette prowadziła 2-1. W ostatnich sekundach spotkania wyrównał jednak gracz Borussia Mönchengladbach – Lars Stindl.

Dzisiejsza potyczka Niemiec z Francją każdemu przypomina o dwóch wydarzeniach – zamachach w Paryżu podczas trwania meczu tych dwóch reprezentacji przed dwoma laty oraz ubiegłorocznym ćwierćfinale Euro 2016. Od tamtej pory obie reprezentacje wywalczyły awans na mistrzostwa świata, a Niemcy nie ponieśli porażki od dwudziestu spotkań. Nie inaczej stało się także dzisiaj.

Starcia Niemiec z Francją zawsze emanują masę emocji. Nie inaczej było i dziś, chociaż w pierwszych minutach można było zastanawiać się, czy nie będzie to mecz jednostronny, gdyż goście znacząco oddali inicjatywę naszym zachodnim sąsiadom. Nic bardziej mylnego, gdyż po pierwszym kwadransie Niemcy dostali kilka sygnałów ostrzegawczych od ofensywy wicemistrzów Europy. Kluczowy dla meczu okazał się ospały Emre Can, który nie zareagował na niebezpieczeństwo pod swoją bramką, a także Anthony Martial, który po kapitalnym dryblingu wystawił Alexandrowi Lacazette’owi piłkę na pustą bramkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy stan meczu wyrównał Timo Werner. Po reakcji niemieckich fanów można wnioskować, iż nie trzymają już urazu do 21-latka. Cały RheinEnergieStadion wykrzyczał radośnie nazwisko piłkarza RB Lipsk, więc historie z gwizdami można uznać za daleką przeszłość. Francuzów jednak ta wpadka nie przejęła i znów starali się wyjść na prowadzenie. Udało się to ponownie Lacazette’owi, który wykorzystał dokładne podanie Kyliana Mbappe. Co ciekawe, ze wszystkich trzech goli w reprezentacji, piłkarz Arsenalu dwa strzelił właśnie dzisiaj. Dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, szansę na zamknięcie wyniku miał Anthony Martial, lecz nie wykorzystał 100-procentowej okazji. Jak doskonale wiemy, niewykorzystane okazje lubią się mścić, więc w 93 minucie wyrównał Lars Stindl po podaniu Mario Goetze’ego. Obie reprezentacje kończą ten rok remisem 2-2.

14.11.2017, mecz towarzyski, Kolonia (RheinEnergieStadion)

Niemcy 2:2 Francja

Alexandre Lacazette 33, Timo Werner 56′, Alexandre Lacazette 71′, Lars Stindl 90+3′

Niemcy: Kevin Trapp – Marvin Plattenhardt, Niklas Suele, Mats Hummels (46′ Antonio Ruediger), Emre Can (83′ Lars Stindl) – Toni Kroos, Sami Khedira (75′ Sebastian Rudy) – Julian Draxler, Ilkay Gundogan (65′ Mario Goetze), Mesut Oezil – Timo Werner (85′ Sandro Wagner).

Francja: Steve Mandanda – Lucas Digne (82′ Layvin Kurzawa), Samuel Umtiti, Raphael Varane, Christophe Jallet (64′ Benjamin Pavard) – Adrien Rabiot, Blaise Matuidi (64′ Steven N’Zonzi), Corentin Tolisso – Anthony Martial, Alexandre Lacazette (76′ Antoine Griezmann), Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Sandro Wagner (Niemcy).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).