Coppa Italia: Fiorentina z awansem

ACF Fiorentina (Twitter)

W meczu 1/8 finału Coppa Italia ACF Fiorentina pokonała Atalantę BC 2:1. Gospodarze awansowali mimo, że pod koniec meczu musieli grać w dziesiątkę.

W pierwszym środowym meczu Coppa Italia, Fiorentina podejmowała u siebie Atalantę,  faworytem tego meczu byli podpieczni Gian Pierro Gasperiniego.

W 12. minucie po raz pierwszy zaatakowali gospodarze i od razu wyszli na prowadzenie. Dalbert podał w pole karne, tam z pierwszej piłki strzelił Patrick Cutrone i wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie. Do remisu mógł doprowadzić Mario Pašalić, lecz główkował w poprzeczkę. Po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się także Cutrone, tym razem strzelił bardzo niecelnie. W końcowych minutach pierwszej połowy do remisu mógł doprowadzić jeszcze Robin Gosens, lecz strzelił wysoko nad bramką. Do przerwy Fiorentina prowadziła z Atalantą 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Josip Ilicić, ale jego uderzenie z rzutu wolnego okazało się minimalnie niecelne. W 61. minucie bramkę dla Atalanty mógł zdobyć Robin Gosens jednak trafił w słupek. Chwilę później drużynie z Bergamo w końcu udało się wyrównać. Rusłan Malinowski podał pod bramkę, a futbolówkę z najbliższej odległości do siatki skierował Ilicić. Sytuacja Fiorentiny skomplikowała się w 71. minucie, gdy Germán Pezzella symulował w polu karnym i otrzymał żółtą kartkę, a że to była jego druga żółta kartka to wyleciał z boiska. Gdy wydawało się, że gol dający prowadzenie Atalancie będzie formalnością to bramkę niespodziewanie zdobyła Fiorentina. Erick Pulgar podał w do Pola Lirolii, ten przedostał się w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry do dogrywki mógł doprowadzić Malinowski jednak uderzył tuż obok słupka i ostatecznie Fiorentina pokonała Atalantę 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/4 finału Coppa Italia.

Fiorentina nie była stroną dominującą w tym meczu, ale w przeciwieństwie do Atalanty była skuteczniejsza niż drużyna z Bergamo i dzięki tej skuteczności zagra w ćwierćfinale Coppa Italia.