Sprzedaż Chelsea FC wstrzymana przez rząd Wielkiej Brytanii

dreamstime.com


Próba sprzedaży Chelsea FC przez Romana Abramowicza została zablokowana po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii nałożył sankcje na oligarchę.

W momencie, kiedy pojawiła się groźba nałożenia sankcji na rosyjskiego miliardera, ten zdecydował się na sprzedaż klubu z zachodniej części Londynu. Chętnych na The Blues nie brakuje, stąd kilku z nich rozpoczęło pierwsze negocjacje.

Władze Wielkiej Brytanii w czwartek objęły sankcjami Abrahamowicza, co oznacza, iż sprzedaż została wstrzymana. Klub nie może ponadto sprzedawać biletów na kolejne spotkania. Ten ruch ma powstrzymać przez Abramowicza zarabiania pieniędzy.

Rząd wydał specjalną licencję, która pozwoli na rozegraniu meczów, opłacenie pracowników, a obecnym posiadaczom karnetów na uczestnictwo w spotkaniach. Zamknięty zostanie również klubowy sklep z pamiątkami.

Rozważane jest rozszerzenie specjalnej licencji, która pozwoli na sprzedaż Chelsea, ale warunkiem jest, aby Roman Abramowicz nie otrzymał żadnych pieniędzy. Wcześniej Rosjanin powiedział, że dochód ze sprzedaży zostanie przekazany ofiarom wojny.

– Naszym priorytetem jest pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy umożliwili reżimowi Putina do przeprowadzenia działań w Ukrainie – stwierdziła minister kultury, mediów i sportu Nadine Dorries.


Michał Żewłakow w Przeglądzie Sportowym: W obliczu wszystkiego, mundial w Katarze będzie sztuczny


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.