Michał Żewłakow w Przeglądzie Sportowym: W obliczu wszystkiego, mundial w Katarze będzie sztuczny

https://twitter.com/iF2is/status/1435724690362884099/photo/1


– A co by było, gdyby mistrzostwa świata w ogóle się nie odbyły? Czy świat byłby naprawdę o tyle gorszy? – zastanawia się Michał Żewłakow w dzisiejszym wydaniu “Przeglądu Sportowego”.

Rosyjska federacja ostatecznie została wykluczona przez FIFA z baraży o mistrzostwa świata w Katarze, choć jeszcze odwołali się od ich zdaniem niezrozumiałej decyzji w Trybunale Arbitrażowym ds. Spotu w Lozannie. Biało-czerwoni szykują się zatem do finału play-off, gdzie zagramy ze Szwecją lub Czechami w Chorzowie.

Czesław Michniewicz rozesłał aż 29 powołań do kadry, a w poniedziałek dokooptuje kolejnych piłkarzy z klubów PKO Ekstraklasy. Dużym zaskoczeniem dla wielu jest obecność Konrada Michalaka.

To piłkarz, który ma cechy, jakich nie da się nauczyć. Kwestia tego, by dobrze je wykorzystać. Pojawiają się przy jego nazwisku znaki zapytania, bo zgrupowanie, na które został powołany, jest dla reprezentacji niezwykle ważne. Gdyby czekały nas spotkania towarzyskie, pewnie powtarzalibyśmy, że teraz nowy selekcjoner ma poligon doświadczalny, testuje, dajmy mu czas – twierdzi 102-krotny reprezentant Polski.

Na marcowym zgrupowaniu pojawi się kilku piłkarzy, którzy selekcjoner zna doskonale z młodzieżowej kadry, takich jak Kamil Grabara, Szymon Żurkowski. – Zaufanie trenera do danego piłkarza, które powstało podczas takiej współpracy, zostaje. Spójrzmy na Szymona Żurkowskiego, którego pamiętamy jeszcze z Górnika Zabrze. Żałowaliśmy, że po przejściu do Włoch nie grał, nie rozwijał się. Ostatni okres ma jednak bardzo dobry, więc nie dziwi, że trafia do kadry – zauważa ekspert “Canal+Sport”.

Wojna w Ukrainie, którą wywołała Rosja sprawiła, że futbol zszedł na drugi plan. – A co by było, gdyby mistrzostwa świata w ogóle się nie odbyły? Czy świat byłby naprawdę o tyle gorszy? Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się wojna w Ukrainie, jednak już dziś futbol jest jedynie mało ważnym dodatkiem, można odnieść wrażenie, że służy głównie temu, by FIFA zarabiała pieniądze. W obliczu wszystkiego, co się dzieje, mundial w Katarze będzie sztuczny – przekonuje Michał Żewłakow.

Wspomnijmy, iż reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie 19 marca. W miejsce odwołanego starcia z Rosja, najpewniej zagramy ze Szkocją, która miała grać z Ukrainą. Natomiast na 29 marca zaplanowano finałową rywalizację o miejsce na mundialu w Katarze.

źródło: przegladsportowy.pl /


 

Powołania reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz postawił m.in. na Żurkowskiego i Grabarę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.