Lotto Ekstraklasa: Spokojne zwycięstwo Legii

Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia po bramkach Kulenovicia i Carlitosa wygrała z Piastem 2-0.

W składzie gości zabrakło 4 podstawowych piłkarzy. Za żółte kartki pauzowali bowiem Patryk Dziczek, Mikkel Kirkeskov, Michal Papadopulos i Joel Valencia. Do tej sprawy na konferencji przed meczem odniósł się trener gości Waldermar Fornalik.

– Nie możemy powiedzieć, że nic się nie wydarzyło, bo to czwórka podstawowych zawodników.. Zbiegło się to przed bardzo ważnym meczem z Legią, gdzie spotkają się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli. Te osłabienia z pewnością nie ułatwiają nam zadania, ponieważ są to zawodnicy, którzy bardzo dużo wnoszą do naszej gry. Liczę jednak na to, a wręcz jestem o tym przekonany, że skład jaki wystawimy na mecz, będzie mocny i pozwoli nam rywalizować z Legią Warszawa jak równy z równym. Wierzę, że będziemy w stanie wywalczyć punkty i być może nawet pełną pulę.

To był trudny mecz do oglądania. Potwierdzają to statystyki, gdzie zobaczymy, że w strzałach celnych wygrała Legia 4-1. Legia objęła prowadzenie w 20.minucie, wtedy Nagy popisał się świetnym prostopadłym podaniem do wychodzącego na pozycję Kulenovicia, a ten dał prowadzenie. Kilka minut przed końcem meczu, kontra Legii, zagranie z prawej strony boiska Szymańskiego do Carlitosa i Hiszpan pokonuje bramkarza gości podwyższając wynik.

Po tym meczu Legia zbliżyła się do liderującej Lechii Gdańsk na 2 punkty, a Piast zajmuje 4 miejsce.

Legia : Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Hlousek – Philipps(87’ Pasquato), Cafu, Kucharczyk(88’ Astiz), Szymański, Nagy – Kulenović(66’ Carlitos)

Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Sedlar, Pietrowski – Jodłowiec(12’ Sokołowski), Hateley, Felix, Jagiełło(79’ Gojko) – Parzyszek(89’ Stanek)

Sędzia: Bartosz Frankowski