Serie A: Juventus triumfuje w derbach Turynu

Lajmi.net

Torino uległo Juventusowi 0:1 w derbach Turynu. Strzelcem jedynego gola był Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny w 70. minucie spotkania. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Torino w tym sezonie radzi sobie nieźle. Były klub Kamila Glika znajduje się tuż za plecami Lazio i Milanu i wydaje się, że ma duże szanse na wywalczenie Ligi Europy. Ewentualne zwycięstwo w derbach mogłoby bardzo pomóc w walce o europejskie puchary. Juventus natomiast w lidze radzi sobie świetnie. Mistrz Włoch ma już 8 punktów przewagi nad drugim Napoli i pewnie prowadzi w wyścigu o tytuł najlepszego klubu we Włoszech. Zawodnicy Juventusu w meczu derbowym będą chcieli zrewanżować się, za słaby występ w tygodniu i porażkę 1:2 z Young Boys Berno.

Goście dość szybko rozpoczęli realizację swojego planu na mecz. Piłkarze Starej Damy szybko zdominowali plac gry, ale pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero pod koniec pierwszego kwadransa gry. Wtedy to Ronaldo oddał bardzo dobry strzał, ale równie dobrą interwencją popisał się Sirigu. Bramkarz Torino okupił jednak obronę kontuzją i chwilę później musiał zejść z boiska. Oba zespoły nie forsowały tempa i do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy fajerwerków.

Po wznowieniu gry to piłkarze Torino pierwsze doszli do głosu. Najpierw Armando Izzo był bardzo bliski gola, ale jego strzał minął nieznacznie bramkę. Już chwilę później Zaza po starciu z obrońcą przewrócił się w polu karnym. Wydawało się, że sędzia mógł podyktować rzut karny, ale tym razem gwizdek arbitra milczał. W 68. minucie jedenastkę otrzymał Juventus. Bramkarz Torino faulował Cristiano Ronaldo i sędzia bez chwili wahania wskazał na wapno. Do karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem dał gościom prowadzenie. Już chwilę później piłka po raz drugi wylądowała w siatce Torino. Mario Mandżukić pokonał Ichazo, ale sędzia, po konsultacji z VAR-em, odgwizdał spalonego. Gospodarze do końca spotkania starali się doprowadzić do wyrównania, ale na wyrachowaną grę Juventusu to było za mało i to Stara Dama triumfowała w meczu o prymat w Turynie.

Torino – Juventus 0:1 (0:0)