Śmierć na budowie mundialowego stadionu w Katarze

Komitet organizacyjny MŚ 2022 potwierdził, że na budowie wykryto usterkę, która spowodowała śmierć jednego z pracowników. Postępowanie wyjaśniające w toku.

Przedstawiciele gospodarzy mundialu nie podają do publicznej wiadomości danych osobowych tragicznie zmarłego człowieka, natomiast wiadomo, iż do nieszczęśliwego wypadku doszło w sobotę rano przy pracach nad stadionem Al Wakrah we wschodniej części Kataru. Spółka prowadząca przygotowania do największej piłkarskiej imprezy na świecie nie przekazała również informacji, jaki konkretnie błąd konstrukcyjny doprowadził do śmierci pracownika budowy.

Z wiadomości do tej pory podawanych przez oficjeli wynika, że jest to pierwszy wypadek śmiertelny bezpośrednio powiązany z pracami budowlanymi na obiektach w Katarze, mimo to człowiek z Al Wakrah to już 3 ofiara przygotowań Mistrzostw Świata 2022. W styczniu bieżącego roku na zawał serca zmarł 55-letni kierowca wywrotki, natomiast miesiąc później z tej samej przyczyny skonał 52-letni malarz. Ponadto naliczono już 6 mniej lub bardziej znaczących urazów pracowników związanych z tworzeniem nowych stadionów.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *