Oficjalnie: Real Madryt z nowym honorowym prezesem

rtve.es

Na walnym zgromadzeniu socios Realu Madryt, które odbyło się w dniu dzisiejszym, poza omówieniem finansów klubu, głosowano na nowego honorowego prezesa klubu. Jednogłośnie została nim legenda “Królewskich” Paco Gento.

83-letni Gento bronił barwa Realu w latach 1953-1971. W tym czasie zagrał w białych barwach 601 spotkań, co czyni go piątym pod względem ilości występów piłkarzem w historii klubu z Santiago Bernabeu. W tym czasie zdobył dla Realu 182 gole, a w swoim CV zapisał 6 Pucharów Europy (najlepszy indywidualny wynik w historii), 12 mistrzostw kraju, 2 puchary krajowe, Puchar Interkontynentalny, 2 Puchary Latynoskie oraz Mały Puchar Świata.

Wakat na stanowisku honorowego prezesa Realu Madryt pozostawał od 5 lipca 2014 i śmierci Alfredo Di Stefano.

Florentino Perez, prezydent Realu w takich oto słowach wypowiedział się o nowym prezesie honorowym:

Zarząd klubu przestawia dziś nazwisko człowieka, który będzie kontynuował dziedzictwo Alfredo Di Stefano – Francisco Gento Lopez. To cudowny człowiek, legendarny zawodnik oraz od 1953 roku przedstawiciel naszego klubu. Dołączył do nas z Racingu w wieku 19 lat i spędził w nim następne 18 sezonów. 

Drogi Paco, poza wzniesionymi trofeami, reprezentujesz wartości Realu Madryt i jesteś częścią tego herbu. Na zawsze wpisałeś się także w serca madridistas. Z pewnością wielki Alfredo Di Stefano byłby dumny, że to właśnie Twoja osoba zajmie jego miejsce i przejmie jego obowiązki. Jako honorowy prezes powiększył rozmiary naszego klubu, a jego odejście pozostawiło wielką pustkę.

 

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *