Skowronek: Więcej czasu poświęciliśmy na regenerację

Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Artur Skowronek

– Mieliśmy też czas na pracę nad stałymi fragmentami gry – mamy pomysł na przeciwnika w ataku, ale i nad całościową organizacją, bo ŁKS ma swój styl i w tym będzie konsekwentny. Chcemy temu przeciwdziałać, ale i narzucić swoje schematy – zapowiada Artur Skowronek.

Wisła Kraków jest na krawędzi i choć po dziesięciu porażkach z kolei, przed tygodniem odnieśli zwycięstwo z Pogonią Szczecin (1:0), to kluczowy będzie czwartkowy mecz z ŁKS-em Łódź. –  ŁKS wie, że w domu musi szukać punktów, by wydostać się ze złej sytuacji, a takie momenty pomagają znaleźć energię, dlatego nie szukałbym handicapu w tym meczu, chociaż 48 godzin to faktycznie dużo. Jeśli zaś chodzi o sam sposób gry naszego rywala to ŁKS cieszy się grą. Widać atak pozycyjny i konsekwencję w schematach, są niekonwencjonalni, robią przewagę, np. boczni obrońcy grają w środkowej strefie, co jest nieprzewidywalne i trudne do przeciwdziałania, ale o tym już wiemy. Nasi rywale starają się też grać wysokim pressingiem, u siebie w domu szczególnie, i tego się spodziewamy – analizuje rywala opiekun “Białej Gwiazdy”.

– Mecz z Pogonią bardzo dużo nas kosztował, w związku z czym więcej czasu poświęciliśmy na regenerację, by psychofizycznie piłkarze czuli się komfortowo. Mieliśmy też czas na pracę nad stałymi fragmentami gry – mamy pomysł na przeciwnika w ataku, ale i nad całościową organizacją, bo ŁKS ma swój styl i w tym będzie konsekwentny. Chcemy temu przeciwdziałać, ale i narzucić swoje schematy, by dało nam to skuteczne zakończenie tego roku – dodaje. – Po meczu widziałem inne twarze, zarówno piłkarzy, jak i wszystkich ludzi w klubie, co pokazuje jakie emocje dotykają Wisłę. Cieszę się, że trochę ciężaru z pleców zrzuciliśmy, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę z miejsca, w którym się znajdujemy. Było trochę uśmiechu, ale tylko na chwilę, bo mamy świadomość, że niczego tym meczem nie wygraliśmy i musimy potwierdzać swoją wartość w kolejnych spotkaniach – zakończył Skowronek.

ŁKS Łódź – Wisła Kraków -:- (-:-), godz. 18:00, Canal+Sport,

Przywidywanie składy:

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Kamil Rozmus – Guima, Łukasz Piątek, Marcin Wolski – Pirulo, Łukasz Sekulski, Dani Ramirez

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok, Damian Pawłowski, Vullnet Basha – Jakub Błaszczykowski, Chuca, Michał Mak – Paweł Brożek

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *