Maciej Skorża może objąć pierwszą reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat.com)

Maciej Skorża jest głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ostatnim selekcjonerem był Holender Bert van Marwijk, ale niedawno został zwolniony.

Polski szkoleniowiec od 2018 roku prowadzi kadrę U-23 tego kraju. Mówi się, że działacze są bardzo zadowoleni z postępów zespołu, z którym pracuje Polak i niewykluczone, że dostanie on szansę poprowadzenia pierwszej reprezentacji. Według zagranicznych mediów to właśnie Skorża jest faworytem do objęcia posady selekcjonera.

Z kadrą pożegnał się niedawno Bert van Marwijk. Holenderski trener stracił pracę, ponieważ osiągnął bardzo słabe wyniki podczas Pucharu Zatoki Perskiej. ZEA w grupie z Irakiem, Katarem oraz Jemenem zajęła dopiero trzecie miejsce, przez co nie awansowała do półfinałów. Federacja Piłkarska ZEA natychmiastowo zajęła się szukaniem następcy, ponieważ ekipa z Bliskiego Wschodu już w marcu wznowi rywalizację w eliminacjach Mistrzostw Świata.

Oprócz Macieja Skorży w kontekście objęcia reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojawia się też nazwisko Zorana Mamicia. Mamić to 6-krotny reprezentant Chorwacji, który znany jest głównie z pracy w Dinamie Zagrzeb. 48-latek od 2017 roku jest trenerem Al-Ain FC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *