Reprezentacja Rosji w meczu towarzyskim pokonała na własnym obiekcie 1:0 kadrę Portugalii.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy co rusz wypracowywali dogodne okazje dla Dzybuy, jednakże snajper nie miał szczęścia pod bramką Particio. Portugalska drużyna musiała się bronić, ale od czasu do czasu wyprowadzała obiecujące kontry. Na pierwsze zagrożenie ze strony przyjezdnych czekaliśmy do 58.minuty, kiedy to szczęścia z dystansu spróbował Nani, lecz jego próba minimalnie minęła światło bramki. Na kwadrans przed końcem Rosja strzeliła gola, jednak Smolov pakując futbolówkę do siatki, dotknął ją ręką. Za złamanie przepisów napastnik Krasnodaru dostał żółty kartonik. Arbiter nie mógł uznać bramki zdobytej przez Smolova, lecz trafienie Shirokova z 89. minuty już musiał, ponieważ pomocnik wykończył wyśmienitą akcję swojego zespołu. Do podstawowego czasu gry sędzia Mazić dorzucił trzy minuty, ale żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu.

Rosja 1:0 Portugalia