Rozwój Katowice kontynuuje udaną passę

własne

Rozwój Katowice w pierwszym sobotnim meczu 17. kolejki I Ligi sensacyjnie wygrał na własnym obiekcie 2:0 z Sandecją Nowy Sącz.

Z inicjatywą od samego początku wyszli gospodarze dzisiejszego pojedynku, którzy mieli ochotę na kontynuację pozytywnej passy (2 zwycięstwa z rzędu). Efektem ich starań była groźna sytuacja z 17.minuty, kiedy to kunsztem bramkarskim po kąśliwym uderzeniu Menzela. Przyjezdni również chcieli szybko doprowadzić do zmiany wyniku, ale strzał Bartkowa z ogromnym trudem sparował Soliński. Na pierwszego gola czekaliśmy do 38.minuty, a zdobył go Adam Czerkas, wykorzystując kardynalny błąd defensywny Sandecji. Podopieczni trenera Smyły schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Robert Kasperczyk przeprowadził w przerwie dwie zmiany w składzie swojej ekipy. Na placu gry zameldowali się Aleksander oraz Danek. Goście mieli plan szybkiego wyrównania, jednak tą wizję rozmył w 46. minucie Adam Czerkas, pokonując goalkeepera zagraniem z powietrza. Kilkanaście minut późnej Rozwój powinien wygrywać już 3:0, lecz wybornej sytuacji nie sfinalizował Wróbel, przegrywając pojedynek indywidualny z bramkarzem. Kolejne fragmenty zawodów to nieustanne pudła gospodarzy, a stuprocentową okazję zmarnował Kun. Były zawodnik Pogoni Szczecin nie trafił do bramki z kilku metrów! W ostatnim kwadransie pole do popisu dostał sędzia główny, który musiał temperować zapędy piłkarzy gospodarzy w odbiorze futbolówki. Do ostatniego gwizdka wynik meczu już się nie zmienił.

Gracze z Katowic w ogromnym stopniu przybliżyli się do bezpiecznej strefy (dwa punkty straty do czternastej w tabeli, Bytovii Bytów).

Rozwój Katowice 2:0 Sandecja Nowy Sącz

Strzelcy:

1:0 Czerkas (38′)

2:0 Czerkas (46′)

Żółte kartki: Winiarczyk (77′), Gałecki (79′), Jaroszek (86′)

Skład gospodarzy: Soliński – Gonzalez, Menzel, P. Gałecki, Winiarczyk – Kun, Cholerzyński (73. M. Gałecki), Jaroszek, Wróbel – Kozłowski (86. Król), Czerkas (63. Tkocz)

Skład gości:  Radliński – Bartków, Baran, Szarek, Słaby – Kasprzak (65. Szczepański), Nather, Ella, Małkowski, Sobotka (46. Danek) – Piszczek (46. Aleksander)