SerieA: Zwycięstwo Romy mimo straty bramki w pierwszej minucie

W pierwszym meczu 12. kolejki włoskiej SerieA AS Roma wygrała na wyjeździe z Atalantą 2:1 dzięki czemu zrównała się punktami z liderem rozgrywek Juventusem.
Mecz dla gospodarzy zaczął się wyśmienicie. Już w pierwszej minucie po strzale Argentyńczyka Moraleza kibice zgromadzeni na stadionie w Bergamo cieszyli się z gola. W 23. minucie wyrównał Serb Ljajić. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy po trafieniu belgijskiego pomocnika Nainggolana goście wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu. W 89. minucie żółtą kartką został ukarany Ghanijczyk Richard Boakye, a minutę później zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce gości.

W tabeli Atalanta z dorobkiem 10. punktów zajmuje 17. miejsce. Z kolei Roma z 28. punktami jest na drugiej pozycji.

22.11.2014, godz. 18:00 ATALANTA BERGAMA – AS ROMA 1:2(1:2)