SerieA: Sensacja na San Siro

W 17. kolejce spotkań włoskiej SerieA AC Milan nieoczekiwanie przegrał na własnym stadionie z US Sassuolo 1:2.

Mecz dobrze się ułożył dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie spotkania po strzale Andrea Poli wyszli na prowadzenie. Dla 25-latka było to premierowe trafienie w bieżących rozgrywkach. W 28. minucie wyrównał Nicola Sansone (druga bramka w sezonie). W 67. minucie wynik spotkania ustalił 23-letni napastnik Simone Zaza, który strzelił drugą bramkę w drugim kolejnym meczu oraz szóstą w sezonie.

Podopieczni Filippo Inzaghiego przed własną publicznością przegrali pierwszy raz od 2 listopada 2014 roku (0:2 z Palermo). Z kolei goście przerwali złą passę – trzech meczy bez zwycięstwa.

W następnej kolejce 11 stycznia Milan zagra na wyjeździe z Torino (klub Kamila Glika), a Sassuolo podejmować będzie Udenese (klub Pawła Bochniewicza). Oba spotkania rozpoczną się o godz. 15:00.

06.01.2015, godz. 15:00 AC Milan – US Sassuolo 1:2 (1:1)
Gol1:0 – 9′ Andrea Poli
Gol1:1 – 28′ Nicola Sansone
Gol1:2 – 67′ Simone Zaza

zolta kartka yellow cardAlex, Jeremy Menez, Andrea Poli – Paolo Cannavaro, Marcello Gazzola, Davide Biondini