Serie A: Niespodzianka w Turynie

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 6. kolejki włoskiej SerieA FC Torino przed własną publicznością niespodziewanie pokonało AS Romę 3:1. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył Andrea Belotti. Dla 22-letniego napastnika była to piata bramka w czwartym meczu. Osiem minut po zmianie stron na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Iago Falque. Po tym samym fragmencie gry goście zdobyli bramkę kontaktową autorstwa Francesco Totti, dla którego było to druga bramka w sezonie. Wynik meczu w 65. minucie ustalił Iago Falque. Dla hiszpańskiego pomocnika było to trzecie trafienie w bieżacych rozgrywkach.

W nastepnęj serii spotkań w hicie 7. kolejki Roma podejmować będzie Inter, a Torino zmierzy się z Fiorentiną.

25.09.2016, godz. 12:30 FC Torino – AS Roma 3:1 (1:0)
Andrea Belotti 8′, Iago Falque (rzut karny) 53′, 65′ – Francesco Totti (rzut karny) 55′