EFL Cup: Arsenal wypunktował rywala, Bielik na ławce

youaremyarsenal.com

W spotkaniu 1/8 EFL Cup, czyli Pucharu Ligi Angielskiej piłkarze Arsenalu pokonali na własnym boisku Reading 2:0 i awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek. Obie bramki zdobył Alex Oxlade-Chamberlain, a całe spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał Krystian Bielik.

W ostatni weekend Kanonierzy w ligowym starciu zaledwie zremisowali bezbramkowo Middlesbrough i chcieli za wszelką cenę odnieść pewne zwycięstwo w Pucharze Ligi. Tym bardziej, że drużyna Reading gra w Championship i zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodawało wspomnienie z 2012 roku. Cztery lata temu te drużyny spotkały się na tym samym etapie EFL Cup. Wtedy to podopieczni Arsene Wengera wygrali po zaciętym spotkaniu 7:5. Dzisiejszego wieczoru było jednak inaczej. Zawodnicy Arsenalu w mocno rezerwowym składzie ograli swoich rywali 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Alex Oxlade-Chamberlain. W 33. minucie Anglik wpadł w pole karne Reading i strzałem po długim rogu pokonał Al Habsiego. W drugiej połowie ten sam zawodnik ustalił wynik meczu wykorzystując dobrego podanie Olivera Giroud. Po tej wygranej Kanonierzy zagrają w 1/4 finału EFL Cup, zaś Reading odpadło z tych rozgrywek.

Arsenal – Reading 2:0 (1:0), Emirates Stadium (Londyn)

1:0 – Oxlade-Chamberlain 33′

2:0 – Oxlade-Chamberlain 77′

żółte kartki: McCleary, Moore (Reading)

sędzia: G. Scott