Serie A: Wielki hit dla Juventusu

sportskeeda.com

Juventus Turyn ograł Napoli 2:1 i zwiększył przewagę na stołeczną Romą. Gonzalo Higuain zapewnił zwycięstwo „Starej Damy” nad swoim byłym klubem.

Pierwsze 45 minut hitu 11 kolejki Serie A było dość przeciętne.  W pierwszej połowie żadna z drużyn nie przeważała w większym stopniu, a akcje skupiały się na grze kombinacyjnej, która niewiele przynosiła.  Najlepszą okazję w tej części meczu zmarnował Higuain, który znakomicie odnalazł się w polu karnym jednak jego strzał w środek bramki obronił bramkarz.

Wynik otworzył Leonardo Bonucci, który wykorzystał kiks obrońcy Napoli i mocnym strzałem z półwoleja pokonał bramkarza gości.  „Stara Dama” cieszyła się prowadzeniem zaledwie cztery minuty. Pięknie długie podanie Lorenzo Insignie wykorzystał Jose Callejon, który płaskim strzałem pokonał Buffona.  Były piłkarz Napoli ustalił wynik w 70 minucie. Po przejęciu piłki w polu karnym Gonzalo Higuain mocnym strzałem w dolny róg dał Juventusowi 3 punkty.

Hit nie był porywający, a o wyniku zdecydowały detale. Byliśmy świadkami ciągłej gry kombinacyjnej. Piotrek Zieliński zagrał 14 minut w tym meczu. „Stara Dama” po 11 kolejkach jest liderem z 27 punktami na koncie, a Napoli  z 20 punktami zajmuje trzecie miejsce za Romą, która swój mecz rozegra jutro.