La Liga: Barca wygrywa po fantastycznej przewrotce

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 10. kolejki La Liga doszło do małej niespodzianki. FC Barcelona pokonała ostatnią w tabeli Granadę zaledwie 1:0. Jedyną bramkę na Camp Nou tuż po przerwie zdobył Rafinha. Brazylijczyk zrobił to w niecodzienny sposób, pakując piłkę do siatki przewrotką.

Kibice w Barcelonie mieli dziś ujrzeć grad bramek. Tak się jednak nie stało, ostatnia drużyna hiszpańskiej La Liga przegrała z Blaugraną 1:0. Piłkarze Granady bramkę stracili w 48. minucie. Po kolejnej składnej akcji FC Barcelony Neymar z najbliższej odległości trafił w słupek lecz na piątym metrze znalazł się Rafinha i dobił strzał rodaka efektowną przewrotką. Jak się okazało było to jedyne trafienie tego wieczora na Camp Nou.

Po tym zwycięstwie Barca awansowała na drugiej miejsce w tabeli i traci dwa punkty do prowadzącego Realu Madryt. Granada pozostaje na ostatnim miejscu i jest jedyną ekipą, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała.

FC Barcelona – Granada 1:0 (0:0), Camp Nou (Barcelona)

1:0 – Rafinha 48′

żółte kartki: Neymar – G. Silva, Toral, Lomban, Vezo

sędzia: J. Munuera

frekwencja: 82 914 widzów