LaLiga: Skromna wygrana Atlético Madryt na nowym stadionie!

Goal.com

W meczu kończącym sobotnie zmagania 4. kolejki La Ligi, Málaga CF przegrała na Wanda Metropolitano z Atlético Madryt 1-0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Antoine Griezmann w 60. minucie spotkania. Jednak swojego pierwszego meczu na nowym stadionie piłkarze Atlético nie mogą zapisać po stronie udanych, bowiem ich gra nie rozpieszczała licznie zgromadzonych kibiców.

W pierwszej połowie obydwie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Bardziej zadowolony z postawy swoich piłkarzy w tej odsłonie spotkania na pewno był trener ekipy gości – Míchel. Mimo hucznego otwarcia nowego stadionu Atlético, piłkarze zawodzili. Warto odnotować, że w pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał. Autorem tej próby był Ángel Correa, ale jego uderzenie nie miało prawa zaskoczyć golkipera gości z Andaluzji. Schowana za obronnymi zasiekami Málaga próbowała kontrować podopiecznych Diego Simeone. Jedna z takich prób niemal zakończyła się powodzeniem, kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się wychowanek Los Colchoneros – Borja Bastón. Jednak ku uciesze zgromadzonych kibiców, napastnik gości przegrał pojedynek z Janem Oblakiem.

Po przerwie na boisku pojawił się Yannick Carrasco, który chwilę później mocno i niecelnie uderzał na bramkę Jiménez’a. Chwilę później doskonała szansę na pierwsze trafienie w tym meczu miał Koke, ale bardzo dobrze interweniował golkiper przyjezdnych. W 60. minucie meczu stadion Wanda Metropolitano w końcu miał powody do zadowolenia. Z prawej strony dobrze dośrodkowywał Correa, a wbiegający Griezmann pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu usatysfakcjonowany wynikiem zespół gospodarzy spokojnie kontrolował spotkanie. Dobre sytuacje do podwyższenia wyniku mieli Carrasco oraz Torres, ale w ich próbach brakowało celności. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, chwilę nieuwagi defensorów gospodarzy próbował wykorzystać Diego Rolán. Jednak na posterunku był Jan Oblak, który swoją interwencją zapewnił trzy punkty ekipie ze stolicy Hiszpanii.

16.09.2017, 4. kolejka La Ligi, Wanda Metropolitano (Madryt).

Atlético Madryt – Málaga CF 1-0 (0-0)

Antoine Griezmann 60′

Atlético: Jan Oblak – Juanfran, Diego Godín, Lucas Hernández, Filipe Luís – Koke, Thomas Partey (Yannick Carrasco 46′), Gabi, Saúl Ñíguez – Antoine Griezmann, Ángel Correa (Fernando Torres 66′).

Málaga: Roberto Jiménez – Roberto Rosales, Luis Hernández, Diego González, Federico Ricca – Álex Mula (Diego Rolán 85′), Recio, Adrián González, Esteban Rolón (Keko 70′), Gonzalo Castro (Juanpi 64′) – Borja Bastón.

Żółte kartki: Carrasco, Juanfran – Keko.

Sędzia: Jose Maria Sanchez Martinez.