Serie A: Podsumowanie 23. kolejki. Liderzy tracą punkty outsiderami, Inter wychodzi z kryzysu, grali Polacy

W zakończonej 23. kolejce włoskiej Serie A doszło do niespodzianek w postaci remisów Juventusu Turyn i AS Romy, które przewodzą ligowej tabeli z drużynami, które tabelę zamykają. Inter Mediolan zdaje się wychodzić z dołka w jaki wpadł w styczniu. Podopieczni Roberto Manciniego rozbili Atalantę 4:1. Całe spotkania w barwach swoich drużyn zagrali Kamil Glik, Piotr Zieliński i Paweł Wszołek.

Juventus Turyn zmierzył się w wyjazdowym meczu z Ceseną. Zdecydowanym faworytem byli goście, ale gospodarze, będący na przedostatnim miejscu w ligowej hierarchi, postawili trudne warunki liderowi tabeli. Po pierwszej połowie wszystko wydawało się iść zgodnie z planem, Juventus prowadził 2:1. Druga połowa była jednak słabsza w wykonaniu piłkarzy z Turynu i Cesena doprowadziła do wyrównania. Imponuje formą Alvaro Morata. Napastnik mistrza Włoch strzelił wczoraj kolejnego gola w barwach swojej drużyny. W ten sposób spłaca pokładane w nim nadzieje, choć przecież początek sezonu miał kiepski.

Zwycięstwa nie odniosły także druga w tabeli AS Roma i trzecie Napoli. Rzymianie zaprezentowali się dość mizernie i przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z outsiderem ligi Parmą. Napoli nie zdołało ugrać nawet punktu na gorącym terenie w Palermo. Gospodarze grali odważnie i pewnie pokonali Neapolitańczyków 3:1. Z potknięć rywali skorzystali czające się za podium Fiorentina i Lazio Rzym. Piłkarze z Florencji pokonali Sassuolo 3:1 na wyjeździe, a gracze ze stolicy wywalczyli trzy punkty, pokonując w wyjazdowym meczu Udinesse 1:0 po rzucie karnym strzelonym przez Antonio Candrevę w stylu Panenki.

Z kryzysu zdaje się powoli wychodzić Inter Mediolan. W wyjazdowym starciu z Atalantą Bergamo byli klasą sami dla siebie. Pokonali rywala 4:1. Gole dla Interu strzelali Shaqiri, dwukrotnie Guarin i Palacio. Zwycięstwo pozwoliło graczom Roberto Manciniego powrócić do pierwszej dziesiątki w ligowej tabeli.

Trzech Polaków zagrało pełne 90. minut w swoich zespołach. Kamil Glik wystąpił w starciu Torino z Cagliari(1:1) i został ukarany żółtą kartką. Nieźle w barwach Empoli zaprezentował się Piotr Zieliński, a jego klub zremisował z Milanem 1:1(Więcej o tym meczu TUTAJ). Dość niespodziewanie w pierwszym składzie Sampdorii Genua wystąpił Paweł Wszołek. Jednak tak on, jak i jego koledzy nie zaprezentowali się najlepiej i przegrali z Chievo Verona 1:2. Wszołek może mieć jednak satysfakcję z gry w jednej drużynie z Samuelem Eto’o.