Serie A: Lazio górą w hicie kolejki. Immobile nie zwalnia tempa

Ciro Immobile

Lazio Rzym pokonało Inter Mediolan 2:1 w najciekawszym meczu 24. kolejki Serie A.

Gospodarze szybko mogli wyjść na prowadzenie. Już w 9. minucie stanęli przed dobrą okazją, ale Sergej Milinković-Savić po uderzeniu z dystansu trafił w poprzeczkę. Za to tuż przed przerwą odpowiedział Inter. Ashley Young odnalazł się w dobry miejscu i z łatwością dobił futbolówkę z bliska po strzale jednego z kolegów. Tuż po przerwie Lazio wywalczyło rzut karny. Do jedenastki podszedł niezawodny Ciro Immobile i wyrównał. Decydujący cios należał do Savicia, który ponownie dał o sobie znać w 70. minucie.

Dzięki tej wygranej Lazio będzie wiceliderem w tabeli. Ma punkt straty do Juventusu.

16.02.2020,  20.45, 24. kolejka Serie A

Lazio Rzym – Inter Mediolan 2:1 (0:1)

50′ Immobile (kar.), 70′ S. Milinković-Savić – 44′ Young

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Leiva (80′ Cataldi), Alberto, Jony (63′ Lazzari) – F. Caicedo (63′ Correa), Immobile (C).

Inter Mediolan: D. Padelli – Godin (86. Alexis Sanchez), de Vrij, Škriniar – Candreva (77. Moses), Vecino, Brozović (C) (77. Eriksen), Barella, Young – Lautaro Martínez, Lukaku.

Żółte kartki:  Leiva, Lazzari, Milinković-Savić  – de Vrij, Godin