Premier League: Arsenal pewnie wygrywa z Newcastle

Twitter

W meczu 26. kolejki Premier League, Arsenal FC pokonał Newcastle United FC 4:0. Dla Kanonierów to pierwsze zwycięstwo w lidze od pierwszego stycznia.

Obie drużyny przed tym meczem były sąsiadami w tabeli. Arsenal zajmował jedenaste miejsce, a Newcastle dwunaste. Dorobek punktowy tych drużyn był taki sam, wynosił on trzydzieści jeden oczek.

Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddali goście, sprzed pola karnego strzelał Sean Longstaff, ale dobrą interwencją popisał się Bernd Leno. Arsenal odpowiedział chwilę później, Bukayo Saka przedostał się w pole karne i zdecydował się na strzał, który był minimalnie niecelny. Po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy, okazję na gola dającego prowadzenie Kanonierom miał Pierre Emerick Aubameyang, lecz strzelił w Martina Dúbravke. W końocwych minutach jeszcze groźnie z rzutu wolnego uderzał Nicolas Pépé, ale bramkarz Newcastle świetnie interweniował i do przerwy na Emirates goli nie było.

Kanonierzy od początku drugiej połowy rzucili się do ataku, już w 50. minucie gola mógł strzelić Eddie Nketiah, lecz trafił w poprzeczkę. Chwilę później piłka wylądowała już w siatce Newcastle. Pépé dośrodkował w pole karne, a tam głową gola zdobył Aubameyang. Niecałe trzy minuty później Iworyjczyk do asysty dołożył bramkę, gdy otrzymał podanie od Saki i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Prowadzenie Kanonierów mógł zmniejszyć Allan Saint Maximin jednak trafił w słupek. W 90. minucie padł kolejny gol dla Arsenalu. Pépé podał do Alexandre’a Lacazette’a, ten odegrał do Mesuta Özila, były reprezenant Niemiec strzelił w środek bramki, ale fatalnie interweniował Dúbravka, któremu piłka wypadła z rąk do bramki. Reprezentant Francji oprócz asysty chciał się też przełamać i zdobyć bramkę, udało mu się to w doliczonym czasie gry. Napastnik Arsenalu dostał podanie od Pépé i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipeera Newcastle. Był to ostatni gol w dzisiejszym meczu. Dzięki temu zwycięstwu Arsenal awansował z jednastego na dziesiąte miejsce w tabeli Premier League.

Pierwsza połowa była wyrównana, można powiedzieć nawet, że minimalnie lepszym zespołem było Newcastle. W drugiej jednak pełną kontrolę nad meczem miał Arsenal, o czym świadczą cztery bramki strzelone przez Kanonierów, a mogłoby być ich nawet więcej.