Serie A: Jak radzili sobie Polacy w 31. kolejce

Trzydziesta pierwsza kolejka spotkań we włoskiej Serie A była w wykonaniu Polaków całkiem dobra. Zespoły, w których występują reprezentanci naszego kraju wychodziły ze swoich starć najczęściej z rezultatem dającym satysfakcję. Szczególnie zadowolony może być Wojciech Szczęsny, który w wygranym meczu z Bologną zachował czyste konto, a jego koledzy z formacji ofensywnej strzelili trzy ważne bramki w kontekście batalii o tytuł wicemistrza Włoch.

Statystyki polskich piłkarzy w 31. kolejce:

Wojciech Szczęsny (AS Roma)- Wojtek rozegrał pełne 90 minut, w których zachował po raz kolejny, bo już po raz czternasty czyste konto, co pozwala mu walczyć o tytuł bramkarza sezonu. Nota 8.1 w skali od 1-10, co oznacza znakomity występ Polaka.

Łukasz Skorupski (Empoli) Łukasz podobnie, jak Szczęsny stał przez cały mecz między słupkami drużyny Empoli, jednak cieniem na jego występie kładzie się puszczona bramka przeciwko drużynie Pescary, która jest bardzo bliska spadku do Serie B, co raczej Skorupskiemu chluby nie przynosi. Poza tym jego występ należy ocenić pozytywnie. Nota młodszego z naszych reprezentacyjnych bramkarzy to 6.9.

Karol Linetty i Bartosz Bereszyński (Sampdoria)- Linetty po raz kolejny w tym sezonie wyszedł na boisko w pierwszym składzie, co pokazuje ciągłe zaufanie trenera Marco Giampaolo do osoby Karola. Mimo, iż spędził na boisku 69 minut, to można ocenić jego czas gry jako solidny. Szczególnie dobrze wyglądała jego skuteczność podań, która była na bardzo wysokim poziomie 80% celności. Niewiele gorzej zaprezentował się Bartosz Bereszyński, który zagrał pełne 90 minut i również nie można było mieć większych zastrzeżeń do gry byłego zawodnika Legii Warszawa. Noty Karola i Bartosza to 6.5 i 6.4.

Thiago Cionek (Palermo)- Thiago nie może być zadowolony przede wszystkim z wyniku spotkania przeciwko AC Milan, który rozbił piłkarzy Palermo 4:0. Sam Cionek pojawił się na boisku w 72. minucie już przy wyniku 0:4. Po trzech minutach obejrzał żółtą kartkę, ale poza tym jego występ był pozytywny. Nota Cionka to 6.6.

Bartosz Salamon (Cagliari)- cały mecz na ławce rezerwowych

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik (Napoli)- Obaj młodzi, gniewni ze Stadio San Paolo rozpoczęli mecz z Lazio na ławce rezerwowych. Zieliński pojawił się dopiero w siedemdziesiątej czwartej minucie spotkania, zmieniając strzelca pierwszej bramki dla Napoli, Jose Callejona. Piotr wygrał kilka pojedynków, był bliski asysty przy zablokowanym strzale Hamsika. Nie miał on jednak szansy pokazania pełni swoich możliwości, ponieważ wszedł on na pozycję skrzydłowego. Pomocnik reprezentacji Polski dostał też żółtą kartkę za faul na Felipe Andersonie i asystował przy trzecim golu dla Napoli autorstwa Lorenzo Insigne. Milik natomiast wszedł na boisko dopiero w osiemdziesiątej trzeciej minucie i mimo przeciętnego początku swojej przygody na boisku zaliczył asystę drugiego stopnia przy bramce na 3:0. Noty Zielińskiego i Milika to odpowiednio: Piotr 7.0, Arkadiusz 6.8.