tsmplug.com

Napoli pewnie wygrywa na Stadio Olimpico z będącą na trzecim miejscu ekipą Lazio 3:0! Zdecydowanym bohaterem meczu był autor dwóch goli, Lorenzo Insigne. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik pojawili się w drugiej połowie i mieli udział przy trzeciej bramce dla gości.

Polscy piłkarze grający dla Napoli rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych, choć w przewidywaniach ekspertów Piotr Zieliński miał rozpocząć mecz od pierwszej minuty. Napoli liczyło na podtrzymanie swojej dobrej serii na Stadio Olimpico, na którym wygrali trzy spotkania z rzędu. Standardowo drużyna Maurizio Sarriego przejęła inicjatywę od początku spotkania, narzucając tempo gry, natomiast piłkarze Simone Inzaghiego cierpliwie oczekiwali na swoje szanse.

Gospodarze bardzo dobrze ustawili szyki obronne, tworząc dwie wyraźne linie nie pozwalające na podejście bliżej niż na szesnaście metrów od bramki Strakoshy. W szóstej minucie bliski zdobycia bramki samobójczej był Koulibaly, który był mocno zaskoczony dziwnym wstrzeleniem piłki przez młodego Milinkovicia-Savicia. Młody Serb był od początku aktywny, co napędzało liczne kontry, jakie Lazio wyprowadzało w pierwszych minutach spotkania.

Po dwudziestu sześciu minutach starania gości przyniosły im nagrodę w postaci bramki zdobytej przez Jose Callejona. To wydarzenie mocno zasmuciło kibiców i piłkarzy Lazio, którzy stracili dynamikę gry. Pięć minut po stracie gola Felipe Anderson ruszył indywidualnie na bramkę Reiny, ale jego strzał odbił hiszpański golkiper. W samej końcówce pierwszej połowy stuprocentowej szansy nie wykorzystał Lorenzo Insigne.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składach obu zespołów. Obraz gry po przerwie praktycznie nie uległ zmianie. Napoli chciało bardzo szybko podwyższyć wynik spotkania i spokojnie wyczekiwać końcowego gwizdka. Tego właśnie goście dokonali w pięćdziesiątej minucie, kiedy to Insigne wykorzystał błąd Strakoshy i wpakował piłkę do bramki. Lazio mimo straty dwóch goli nadal próbowało zmienić wynik meczu, co mogło imponować. Szczególnie dobrze radził sobie niezwykle aktywny młody Senegalczyk Balde Keita Diao. W samej końcówce wynik ustalił Lorenzo Insigne, przy czym udział mieli reprezentanci Polski, a asystę zaliczył Zieliński.

Stadio Olimpico, Rzym; sędzia: Massimiliano Irrati;

Lazio 0-3 Napoli (Callejon 25′, Insigne 50′, 92′)

Lazio: Strakosha; Bastos( Hoedt 52′), Wallace, Radu; Basta (Patric 59′), Murgia (Balde Keita 52′), Parolo, Lukaku; Milinković-Savić, Felipe Anderson; Immobile

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinić; Allan, Jorginho, Hamsik (Rog 79′); Callejon (Zieliński 74′), Mertens (Milik 83′), Insigne

żółte kartki: Bastos 20′, Milinković-Savić 54′, Patrick 89′-Allan 74′, Zieliński 85′, Hysaj 86′