Serie A: Gol Cristiano Ronaldo prosto z parkietów NBA przynosi Juventusowi wygraną

uefa.com twitter

Pierwsza połowa rozpieściła sympatyków calcio. Popis piłkarskiej wirtuozerii Paulo Dybali i Cristiano Ronaldo przyniosła Juventusowi komplet punktów przeciwko Sampdorii.

W ramach 17. kolejki Serie A Juventus udał się do Genui, gdzie tamtejsza Sampdoria opromieniona zwycięstwem w derbach della Lanterna 1:0 miała na pewno chęci na sprawienie kłopotów Bianconerim. Wysłannicy Maurizio Sarriego objęli jednak prowadzenie za sprawą fenomenalnej bramki Paulo Dybali. Strzał pod względem technicznym top level.

Gospodarze pomimo, że nie mieli za wielu argumentów odpowiedzieli golem autorstwa Gianluci Caprariego. 26-letni napastnik najprzytomniej zachował się w polu karnym wykorzystując zamieszanie w defensywie gości. Gianluigi Buffon bez szans. Pod koniec pierwszej połowy wkroczył nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo, który wyskoczył do dośrodkowania Alexa Sandro z lewej flanki niczym Michael Jordan i umieścił piłkę w siatce Emila Audero po strzale głową. Magiczne gole na Stadio Luigi Ferraris. Asysta przy pierwszym trafieniu dla Juventusu również należała do Alexa Sandro.

Drugie 45 minut nie opiewało już w tak spektakularne akcje bramkowe i aktualny Mistrz Włoch dowiózł skromne zwycięstwo 2:1 do końca. Oczywiście Ronaldo zdobył drugiego gola, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną Portugalczyka. Jeszcze w doliczonym czasie gry z boiska został wyrzucony Caprari. Karol Linetty jako kapitan Sampdorii rozegrał pełne spotkanie, natomiast Wojciech Szczęsny leczy lekką kontuzję. Stara Dama liderem Serie A, ale musi jeszcze poczekać na odpowiedź Interu, który w sobotę podejmie innego przedstawiciela z regionu Ligurii, czyli Genoę.

18.12.2019, 17. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Luigi Ferraris (Genua)

UC Sampdoria – Juventus Turyn 1:2 (1:2)

19′ Paulo Dybala

35′ Gianluca Caprari

45′ Cristiano Ronaldo

Sędzia: Gianluca Rocchi (Florencja).

Żółte kartki: Jankto, Murillo, Caprari, Ramírez – Pjanić, Demiral.

Czerwona kartka: Gianluca Caprari.

Sampdoria: Audero – Alex Ferrari, Jeison Murillo, Colley – Depaoli (51′ Léris), Thorsby, Linetty (C), Jankto (62′ Gabbiadini), Murru (76′ Augello) – Gastón Ramírez, Caprari.

Juventus: Buffon – Danilo, Bonucci (C), Merih Demiral, Aléx Sandro (83′ De Sciglio) – Rabiot, Pjanić, Matuidi – Dybala (78′ Douglas Costa) – Higuaín (69′ Ramsey), Cristiano Ronaldo.