KMŚ: Liverpool drugim finalistą

Liverpool FC (Twitter)

Piłkarze Liverpoolu FC awansowali do finału Klubowych Mistrzostw Świata 2019 rozgrywanych w Katarze, w dzisiejszym półfinale pokonali CF Monterrey 2:1. Ich rywalem w walce o puchar będzie Flamengo.

W drugim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata Monterrey mierzył się z Liverpoolem. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli Anglicy.

Pierwszy strzał w tym meczu oddał Liverpool. Z dystansu strzelał Xherdan Shaqiri, ale zrobił to bardzo niecelnie. Chwilę później podopieczni Jürgena Kloppa wyszli na prowadzenie. Mohamed Salah podał prostopadle w pole karne, tam sam na sam z bramkarzem wyszedł Naby Keïta i pewnym uderzeniem dał prowadzenie Liverpoolowi. The Reds długo nie cieszyli się z prowadzenia bo w 14. minucie Monterrey doporowadziło do remisu. Z ostrego kąta uderzał Celso Ortiz, Alisson odbił piłkę wprost pod nogi Rogelio Funesa Moriego, a ten wpakował ją do pustej bramki. Okazję na bramkę dającą prowadzenie Liverpoolowi miał James Milner, lecz w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza. Swoją okazję na prowadzenie mieli także podopieczni Antonio Mohameda, na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Dorlan Pabón, jednak dobrą interwencją popisał się Alisson. Do przerwy Monterrey remisowało z Liverpoolem 1:1.

Na początku drugiej połowy na prowadzenie mogli wyjść Meksykanie, ale świetną interwencją po strzale Pabóna z rzutu wolnego popisał się Alisson. W 60. minucie groźnie zaatakował Liverpool. Zza szesnastki strzelał Alex Oxlade Chamberlain, lecz minimalnie się pomylił. Chwilę później na kopnięcie sprzed pola karnego zdecydował się Funes Mori, jednak Alisson zachował czujność i odbił piłkę na rzut rożny. Gdy wydawało się, że mecz będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka to w doliczonym czasie gry The Reds zadali ostateczny cios. Trent Alexander Arnold podał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości futbolówkę do siatki skierował Roberto Firmino.

Mecz przez większość czasu był wyrównany i nie było widać przepaśći pomiędzy Liverpoolem a Monterrey. The Reds pokazali jednak swoją siłę w końcówce meczu i dzięki temu zagrają w wielkim finale.