viscaelbarca.pl

FC Barcelona szuka sponsora. Władze klubu rozważają oferty napływające do klubu, ale nie są zadowolone z przedstawionych propozycji.

Aktualnym sponsorem katalońskiej drużyny są katarskie narodowe linie lotnicze Qatar Airways. Nie jest jednak przesądzone to, że umowa z Katarczykami zostanie przedłużona. Negocjacje na ten temat prowadzi prezydent „Blaugrany” Josep Maria Bartomeu, jednak obydwie strony nie mogą dojść do porozumienia.

Obecna umowa z Qatar Airways wygasa w czerwcu 2016 roku, więc po tym okresie zarząd klubu może podjąć decyzję o zmianie sponsora. Problemem jest suma, której oczekuje Bartomeu w zamian za umieszczenie nazwy sponsora na koszulkach Barcy.  Kataloński klub żąda kwoty zbliżonej do 70 milionów euro, co sprawiłoby, że „Duma Katalonii” zostanie najlepiej zarabiającym klubem w przypadku umów sponsorskich.

Na szybkie podjęcie decyzji naciska również sponsor techniczny zespołu, a więc firma Nike, która będzie przygotowywała stroje na nowy sezon już na początku 2016 roku. W związku z tym dyrektorzy amerykańskiego przedsiębiorstwa chcą wiedzieć jaka nazwa ma zostać umieszczona na nowych trykotach.

Autor: Joanna Foltynowicz, źródło: dailymail.co.uk/własne


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.