bettingtips365.net

Derbi Della Lanterna dla Sampdorii! Jedynego gola w tym meczu zdobył w siedemdziesiątej pierwszej minucie Luis Muriel. Cały mecz w barwach gości rozegrał Karol Linetty, a Bartosz Bereszyński spędził pełne dziewięćdziesiąt cztery minuty na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się od odśpiewania hymnu Genoi, który nazywa się You’ll Never Walk Alone. Jest to hymn zarówno ekipy ze Stadio Luigi Ferraris, jak i drużyn Liverpoolu i Celticu Glasgow. Pierwsze minuty spotkania rozgrywane były w spokojnym tempie przez Sampdorię, grającą w ataku pozycyjnym. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili Karol Linetty i Luis Muriel, ale Kolumbijczyk uderzył obok bramki. Z czasem jednak Genoa zaczęła dochodzić do głosu i szybkość meczu z każdą chwilą rosła. Dowodem tego była aktywna postawa Darko Lazovicia, oraz Giovanniego Simeone, którzy atakowali często bramkę Emiliano Viviano. Więcej jednak działo się na trybunach, ponieważ jak to zazwyczaj bywa podczas derbowych starć we Włoszech, często odpalali race, które zamazywały obraz gry sędziemu Daniele Orsato. Mimo to radził on sobie świetnie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Muriela w pięćdziesiątej pierwszej minucie, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Tempo spotkania rosło z każdą chwilą, a frustracja wśród piłkarzy była coraz większa, co pokazuje liczba pięciu żółtych kartek w drugiej połowie. W sześćdziesiątej siódmej minucie na boisku pojawił się reprezentant czeskiej młodzieżówki, Patrick Schick, który wniósł dużo swobody w grze Sampdorii. Cztery minuty później sektory kibiców drużyny prowadzonej przez Marco Giampaoliego wybuchła ogromną radością po bramce Muriela, dla którego było to dziesiąte trafienie w sezonie. W siedemdziesiątej trzeciej minucie genialny w tym meczu Schick był bliski asysty na 2:0 do strzelca jedynej bramki w meczu, ale Kolumbijczyk został ostatecznie zablokowany. Polskiego widza tego spotkania cieszyć może znakomita postawa Karola Linetty’ego, który bardzo dobrze radził sobie w odbiorze piłki w środku pola.