Rozpędzony Bayern nie ma sobie równych. Tym razem ofiarą Schalke

caughtoffside.com

W 13. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium bez problemów rozprawił się z Schalke 04 Gelsenkirchen wygrywając z gospodarzami 3:1.To kolejne victoria podopiecznych Pepa Guardioli.

Spotkanie dla Bawarczyków ułożyło się bardzo dobrze, gdyż już w 9. minucie David Alaba znalazł drogę do bramki Schalke. Piłka po uderzeniu Austriaka odbiła się od jednego z zawodników Die Knappen i wpadła do bramki.

Zawodnicy Breitenreitera wyrównali w 17. minucie po przepięknym uderzeniu Alexandra Meiera z przed pola karnego. Niemiec technicznym strzałem nie dał żadnych szans Manuelo Neuerowi na obronę tego uderzenia.

W drugiej połowie gole zdobywali już tylko Monachijczycy. W 69.minucie Javi Martinez wykorzystał dośrodkowanie Arjena Robbena i strzałem głową pokonał Fahrmanna. Dzieła zniszczenia dopełnił doliczonym czasie gry Thomas Müller pakując piłkę do siatki bezradnego bramkarza Schalke.

Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 Bayern Monachium, 21,11,2015 r., Veltins-Arena, Gelsenkirchen.

0:1, Alaba (9′)

1:1, Meyer (17′)

1:2, J. Martinez (69′)

1:3, Müller (90+2′)