live.premierleague.com

W 13. kolejce angielskiej Premier League Liverpool Jürgena Kloppa upokorzył na wyjeździe Manchester City wygrywając aż 4-1.

Goście szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 7. minucie zdobyli gola za sprawą samobójczego trafienia Mangali. W po niespełna 16. minutach od zdobycia pierwszego gola Liverpool podwyższył prowadzenie. Roberto Firmino idealnie obsłużył podaniem Coutinho a Brazylijczyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Joe Harta.

Kolejnego gola 9 minut później zdobył Firmino. Nowy nabytek “The Reds” wykończył koronkową akcję pary Can-Coutinho i wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

“Obywatele” zdołali odpowiedzieć jedynie bramką wracającego po kontuzji Agüero. Argentyńczyk idealnie przymierzył zza pola karnego i pokonał Mignoleta.

Po przerwie kibice zgromadzeni na Etihad Stadium zobaczyli już tylko jednego gola. Niestety, ku rozczarowaniu kibiców gospodarzy padła ona łupem Liverpoolu. Skrtel po atomowym uderzeniu wolejem nie dał najmniejszych szans na obronę Hartowi, ustalając wynik spotkania na 4:1 dla Liverpoolu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Liverpool awansował na 9. miejsce, zaś Manchester City spadł z pozycji lidera na 3. miejsce w tabeli.

Manchester City 1:4 Liverpool FC, 21.11.2015 r., Etihad Stadium, Manchester.

0:1, Mangala sam. (7′)

0:2, Coutinho (23′)

0:3, Firmino (32′)

1:3, Agüero (44′)

1:4, Skrtel (81′)