Sociedad pokonuje zespół Krychowiaka

skysports.com

Real Sociedad pod wodzą nowego trenera Eusebio Sacristana wygrał 2:0 z Sevillą w meczu 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Agrretxe oraz Xabi Prieto.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki, chociaż goście mogli zdobyć gola m. in w 12. minucie, kiedy to Ciro Immobile trafił dobramki Sociedad, ale sędzia w tamtej akcji niesłusznie dopatrzył się spalonego.

W drugiej połowie bramki padły, ale nie były autorstem kolegów Krychowiaka. Najpierw 9. gola w tym sezonie zdobył Imanol Agirretxe po odbiciu głową z rzutu rożnego jednego z zawodników “Basków”, a potem do siatki Rico trafił Xabi Prieto wykorzystując błąd defensywy Sevilli czym ustalił wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real Sociedad wspiął się na 14. miejsce w tabeli, natomiast Sevilla plasuje się na 10. pozycji w tabeli hiszpańskiej Primera Division.

Real Sociedad 2:0 Sevilla FC, 21.11.2015 r., godz. 16:00, Anoeta, San Sebastian.

1:0, Agirretxe (73′)

2:0, X. Prieto (77′)