Robert Lewandowski pobił kolejne rekordy

Robert Lewandowski jest na ustach fanów futbolu, nie tylko tych niemieckich. W tym sezonie reprezentant Polski w 23 spotkaniach zdobył już osiemnaście bramek.

Zawodnik Bayernu Monachium zachwyca fenomenalną formą. W 11. kolejkach 1. Bundesligi zdobył szesnaście goli i przebił osiągnięcie Gerda Mullera, który w analogicznym momencie miał o jedno trafienie mniej z sezonu 1068/69. – Myślałem, że osiągnięcie Muellera jest wieczne. Robert jest jednak pierwszym graczem, który może zbliżyć się do tego wyniku. On w tej formie naprawdę stanowi zagrożenie dla tego rekordu – stwierdził Karl-Heinz Rummenigge. Robert Lewandowski jest również najskuteczniejszym zawodnikiem w “Der Klassiker” – 16 trafień. Fachowy portal “Kicker” ocenił Polaka na notę – 1 – co w niemieckiej nomenklaturze oznacza klasę światową.

– Najważniejsze, że Robert Lewandowski nie odczuwa bólu w pachwinie, ale wiadomo, że musi przejść operację. To jego decyzja – mówi Hansi Flick, który jest tymczasowym szkoleniowcem “Bawarczyków”. Napastnik został powołany do reprezentacji Polski przez Jerzego Brzęczka i wydaje się, że konieczną operację przejdzie pod koniec roku.

Robert Lewandowski (1:0):

Robert Lewandowski (3:0):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi