PKO Ekstraklasa: Debiutancki gol 17-latka w Lubinie

Zagłębie Lubin - radość po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym starciu w ramach piętnastej serii gier PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin przed własną publicznością zremisowało z beniaminkiem Rakowem Częstochowa (2:2).

Piłkarze Marka Papszuna po zwycięstwie z krakowską Wisłą (1:0) odskoczyła od strefy spadkowej , a do grupy mistrzowskiej tracą ledwie trzy punkty. – Otrzymaliśmy od sztabu informacje o przeciwniku i analizowaliśmy jego grę. To bardzo ważne, ale ostatecznie wszystko zależy od nas samych. Zagłębie to dobry zespół, więc nastawiamy się na wyrównane spotkanie. Jednak nie jedziemy tam, żeby zremisować. Naszym celem zawsze jest zwycięstwo – mówił Emir Azemović. Zagłębie Lubin pod wodzą Martina Seveli gra mocno w kratkę. Chyba mało kto spodziewał się porażki ze słabą Koroną Kielce (0:1).

Szkoleniowiec “Miedziowych” z pewnością zaskoczył przeciwników wystawiając 17-letniego Bartosza Białka w wyjściowym składzie. W 10. minucie groźne uderzenie oddał Bryan Nouvier, które nieznacznie minęło prawy słupek. Odpowiedź gospodarzy była już skuteczniejsza. W 14. minucie piłkę w pole karne gości zagrał Filip Starzyński, tam defensor wybił piłkę pod nogi Bartosza Białka. Ten nastoletni zawodnik obsłużył podaniem Damjana Bohara, który zdobył swojego siódmego gola. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Petr Schwarz płaskim strzałem, a futbolówką jeszcze musnęła przeciwnika i Dominik Hładun mógł mówić o sporym pechu. Filip Starzyński długim podaniem uruchomił Sasę Zivca, który ze spokojem wypatrzył Bartosza Białka, który zdobył w debiucie premierową bramkę. W 52. minucie z urazem z boiska zszedł Dominik Hładun. W 58. minucie Bartosz Białek był blisko podwyższenia rezultatu, ale jego strzał głową wybronił golkiper. W 83. minucie stan spotkania wyrównał Sebastian Musiolik.