Rennes Kamila Grosickiego zremisowało z EA Guingamp. Pożegnalny występ Polaka?

UEFA.com

W ramach 21. kolejki Ligue 1 EA Guingamp podzieliło się punktami z Rennes (1:1). Gospodarze nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej, jaką mieli przez całą drugą połowę. Pełne 90. minut zaliczył reprezentant Polski Kamil Grosicki.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie spotkania za sprawą trafienia Mustaphy Diallo. Kiedy w doliczonym czasie pierwszej połowy drugą żółtą kartkę obejrzał zawodnik Rennes – Sanjin Prcić, wydawać się mogło, że gospodarze nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził jednak Yoann Gourcuff. Jak się ostatecznie okazało, było to decydujące trafienie, które sprawiło, że drużyny zajmujące miejsca w górnej połowie tabeli podzieliły się punktami.

Kamil Grosicki, który nie kryje się z zamiarem opuszczenia Rennes, zagrał dziś od pierwszej do ostatniej minuty. Niewykluczone, że wkrótce zmieni on otoczenie, zwłaszcza, że coraz częściej mówi się o zainteresowaniu tym piłkarzem przez West Ham United. Sam Kamil wielokrotnie wspominał, że jego marzeniem jest gra w Premier League. Latem był nawet bliski transferu do Burnley, jednak nie doszedł on ostatecznie do skutku. Następne spotkanie Rennes rozegra 28.01 przed własną publicznością przeciwko FC Nantes. Być może już bez udziału Polaka.

EA Guingamp 1:1 Stade Rennes (1:0)

1:0 39′ Mustapha Diallo

1:1 47′ Yoann Gourcuff

Guingamp: Johnsson – Martins-Pereira, Kerbrat, Sorbon, Marcal – Deaux, Diallo, Didot – Salibur (77′ Privat), Briand, Coco (83′ De Pauw)

Rennes: Costil – Danze, Mexer, Gnagnon, Baal – Diakhaby (62′ Hunou), Fernandes, Prcic, Grosicki – Gourcuff, Kalulu (75′ Said)