Real zwycięzcą Klubowych Mistrzostw Świata!

Cristiano Ronaldo

uefa.com

W meczu finałowym Klubowych Mistrzostw Świata, Real Madryt pokonał Gremio 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Cristiano Ronaldo.

Przez pierwszy kwadrans zobaczyliśmy tylko jeden groźny strzał, wykonawcą był Cristiano Ronaldo, który strzelił sprzed pola karnego obok bramki. Najlepszą okazję Gremio stworzyło sobie po rzucie wolnym. Edílson Mendes uderzył piłkę tak, że nabrała ona dużej rotacji i przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Realu. Dobrą okazję z tego stałego fragmentu gry mieli też Królewscy. Ronaldo wziął duży rozbieg, precyzyjnie uderzył, także tuż nad bramką.

Od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę mieli Królewscy no i udało się im ją wykorzystać w 53. minucie. Wtedy piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Cristiano Ronaldo. Po drodze piłka przeleciała jeszcze między murem piłkarzy Gremio. Faworyci tego spotkania mogli zabić ten mecz, sprzed pola karnego uderzał Luka Modrić, ale świetną interwencją, zbijając piłkę na słupek, popisał się Marcelo Grohe. Bramkarz klubu z Brazylii rozgrywał świetne zawody, o czym świadczy jego świetna interwencja po potężnym strzale Garetha Bale’a

Ostatecznie Real pokonał Gremio 1:o i drugi raz z rzędu wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata.