Serie A: Napoli liderem, gol Zielińskiego

W drugim dzisiejszym meczu 17. kolejki włoskiej Serie A SSC Napoli pokonało w Turynie FC Torino 3:1. Goście dzięki tej wygranej i jednocześnie niespodziewanej porażce Interu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Jedną z bramek zdobył pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński.

Dla Azzurrich jest to pierwsza wygrana po dwóch meczach bez zwycięstwa. Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Kalidou Koulibaly. W 25. minucie na 2:0 podwyższył Zieliński. Dla 23-latka, który grał do siedemdziesiątej minuty była to czwarta bramka w bieżących rozgrywkach. Pięć minut później po strzale Marka Hamsika było już 3:0. Reprezentant Słowacji strzelił swojego 115 gola dla Napoli i tym samym pobił rekord strzelonych goli, który należał do legendy, Diego Armando Maradony! Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Andrea Belotti. W następnej serii spotkań Napoli podejmie Sampdorię, a Torino zagra w Ferrara z miejscowym Spal.

16.12.2017, godz. 18:00, Stadio Olimpico di Torino, 17. kolejka włoskiej ekstraklasy
FC Torino – SSC Napoli 1:3 (0:3)