realmadrid.pl

Real Madryt pokonał PSG 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Champions League. Dwie bramki dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo, swoją cegiełkę dołożył także Marcelo. Honorowego gola dla wicemistrzów Francji zdobył Adrien Rabiot.

Wszyscy oczekiwali kapitalnego widowiska, bo przecież spotykali się obrońca tytuły i jeden z faworytów do wygrania tej edycji. Kibice, jednak najbardziej wyczekiwali pojedynku Cristiano Ronaldo z Neymarem, czyli dwóch zawodników, którzy niewątpliwie są jednymi z najlepszych na świecie. Portugalczyk powoli już zbliża się do końca kariery, jednak w Lidze Mistrzów potrafi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, natomiast Brazylijczyk w Ligue 1 mija przeciwników jak tyczki, a w meczach z silnymi rywalami potrafi się zagubić.

Od początku meczu do ataku rzucili się Królewscy, którzy za sprawą Toniego Kroosa mogli objąć prowadzenie w 5. minucie, ten strzał bramkarz PSG odbił przed siebie, ale żaden z graczy Realu nie potrafił dobić piłki. Chwilę później zaatakowali goście, Marco Verratti świetnie podał do Neymara, ten spróbował posłać piłkę do Edinsona Cavaniego, ale świetnie to dośrodkowanie przeciął Raphaël Varane. Później, widzieliśmy głównie rozgrywanie piłki przez obie drużyny z, którego nic nie wynikało, aż do 28. minuty. Wtedy Marcelo świetnie podał do Cristiano Ronaldo, ten był w sytuacji sam na sam z Alphonse Areolą, ale bramkarz PSG świetnie zatrzymał ten strzał. Mimo przewagi Realu, to podopieczni Unaia Emery’ego wyszli na prowadzenie. Z lewej strony piłkę prowadził Presnel Kimpembe, zagrał w pole karne, tam Neymar świetnie odegrał do Adrien Rabiota, a ten kapitalnym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie.

Francuzi z prowadzenie cieszyli się niecałe 10 minut. Tuż przed przerwą Real otrzymał karnego, Giovani Lo Celso pociągnął za szyje Toniego Kroosa i Gianluca Rocchi wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Ronaldo i pewnym strzałem wyrównał.

Na początku drugiej połowy świetną okazję  stworzyło sobie PSG. Lo Celso świetnie podał do Neymara, ten odegrał w szesnastkę do Kyliana Mbappe, uderzył, lecz strzał Francuza świetnie obronił Keylor Navas. Później widzieliśmy rozgrywanie piłki przez gości, którzy mogli wyjść na prowadzenie w 76. minucie. Thomas Meunier świetnie zagrał piłkę w szesnastkę do Daniego Alvesa, ale ten nie zdołał trafić w futbolówkę. Mimo przewagi gości, to Real wyszedł na prowadzenie. Zagranie w pole karne Marco Asensio, fatalnie odbita piłka przez Alphonse’a Areole, dopadł do niej Cristiano Ronaldo i trafił kolanem do siatki. Chwilę później było już 3:1. Marco Asensio dograł w pole karne do Marcelo, a ten pięknym strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie Realu.