Bartłomiej Drągowski powróci między słupki

Wyniki Fiorentiny ostatnimi czasy nie mogą napawać optymizmem ich kibiców. Dodajmy 10 straconych bramek w czterech kolejnych meczach nie stawia defensywy Violi w różowym świetle, a co za tym idzie bramkarza Marco Sportiello. Otwiera się więc szansa przed Bartłomiejem Drągowskim na swój drugi występ w Serie A.

labaroviola.com

Sampdoria, Hellas Verona, Bologna oraz Juventus – kluby, które łącznie 10 razy ustrzeliły Fiorentinę po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Serie A. Stanowi to 1/3 straconych goli na etapie 24. kolejek. Co gorsza spośród wymienionych rywali – trzech pokonało Fiołki. Jednym z winowajców tego stanu rzeczy jest golkiper, Marco Sportiello.

Ilość gier Bartka Drągowskiego w barwach Fiorentiny po transferze z Jagiellonii można policzyć na palcach jednej dłoni. Dwa mecze w tegorocznej edycji Coppa Italia plus pojedynek ligowy z Pescarą na koniec sezonu 2016/17. Reprezentantowi Polski nie udało się zachować wówczas czystego konta. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Drągowski brał udział w bardzo przewrotnym widowisku. Viola od 37. minuty grała w osłabieniu, czerwoną kartką został ukarany Federico Chiesa. Po godzinie gry podopieczni Paulo Sousy przegrywali już 0:2. Ostatecznie udało się odrobić starty. Według skali ocen: 1-10, występ wychowanka Jagiellonii Białystok przez wiele portali został oszacowany na 6, gdzie najlepsza nota wśród zawodników tegoż meczu podchodziła w okolicę 7.

W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 przekonamy się o słuszności wszystkich przewidywań. Atalanta Bergamo – AC Fiorentina (transmisja w Eleven Sports 3).