RB Salzburg ustalił cenę za Erlinga Haalanda

Erling Braut Håland

Erling Braut Håland (Norwegia U-20) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bayern, Real Madryt oraz inne wielkie kluby ustawiają się w kolejce po 19-letniego napastnika Red Bull’a Salzburg. Jak informuje włoski dziennik Tuttosport, działacze RB Salzburg ustalili kwotę odstępnego za norweskiego napastnika.

Erling Haaland jest obserwowany przez ponad 20 klubów w tym m. in. Manchester United, Manchester City i Liverpool. Działacze RB Salzburg doskonale zdają sobie sprawę, że zainteresowanie Norwegiem jest coraz większe. Publicznie deklarują, że piłkarz nie jest na sprzedaż, jednak nieoficjalnie zawodnik został wyceniony na 100 milionów euro. Przez wysokie zainteresowanie norweskim napastnikiem, taka kwota nie jest nierealna.

Napastnik RB Salzburg ma na swoim koncie już 7 trafień w Lidze Mistrzów. Zrobił to w czterech meczach. Jest najskuteczniejszym graczem tych rozgrywek w obecnym sezonie, jednak tuż za jego plecami w tej klasyfikacji znajduje się Robert Lewandowski.

Warto przypomnieć, że Haaland został latem królem strzelców Mistrzostw Świata U-20 w Polsce, jednak jego reprezentacja nie zdołała wyjść nawet z grupy. Norweg zdobył 9 bramek w meczu z Hondurasem i to pozwoliło mu zdobyć tę nagrodę indywidualną.

Idolem Erlinga Haalanda jest Zlatan Ibrahimović. “Od Zlatana można się nauczyć bardzo wielu rzeczy, szczególnie pod kątem mentalnym. W każdym klubie pokazywał, że jest najlepszy. To naprawdę mi imponuje. Obieram sobie zresztą taki sam cel” – tłumaczył napastnik.

– “Czerpałem wzorce z wielu piłkarzy, ale to właśnie ze Zlatana najbardziej. Sposób, w jaki stał się tak dobry i w jaki gra, a także to, że także pochodzi ze Skandynawii… Ktoś musi przejąć po nim pałeczkę” – zapowiadał Haaland.

Źródło: Tuttosport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *