Szczęsny: Juve potrzebuje czystych kont

Wojciech Szczesny

Zdjęcie: https://www.juventus.com/en/

Już dziś wieczorem Juventus zmierzy się z Lokomotivem Moskwa w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla Wojciecha Szczęsnego główny cel na ten pojedynek wydaje się jasny.

W ostatnich tygodniach podopieczni Maurizio Sarri’ego mieli problemy z utrzymaniem czystego konta. Od 18 września do 30 października sztuka ta udała się im jedynie trzykrotnie. Sobotnie zwycięstwo w derbowym starciu z Torino bez straty gola ma zapoczątkować powrót na optymalne tory.

Zdaniem Wojciecha Szczęsnego, goalkeepera “Bianconeri”, czyste konata połączone ze zdrową rywalizacją o miejsce pomiędzy słupkami to recepta na bolączki Juve.

– Gigi wciąż jest świetnym bramkarzem i wspaniałą osobą. Kiedy gra, jest w doskonałej formie. Wszyscy jesteśmy [z tego powodu] szczęśliwi i dobrze, że mamy go u siebie na kolejny rok. Kiedy on zaczynał występować w kadrze narodowej, ja wciąż grałem w tenisa i byłem bardzo słaby. 

– Mieliśmy serię bez czystych kont, która trwała zbyt długo i mamy nadzieję, że po ostatnim spotkaniu uda nam się kontynuować dobrą passę – dodał.

W obliczu nadchodzącego wielkimi krokami pojedynku z Lokomotivem Moskwa, którego barwy od 2018 roku reprezentuje Grzegorz Krychowiak, Szczęsny został zapytany o odczucia wynikające z możliwości gry przeciwko swojemu rodakowi.

– Jest moim przyjacielem od lat. Razem dorastaliśmy, to piękna i wspaniała historia. Nie mogę się doczekać, aż go pokonam – zakończył Szczęsny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi