Puchar Włoch: Emocje i nieuznany gol w meczu Milan – Inter

xwin.pl

Wielkie emocje w derbach Mediolanu! Starcie na szczycie, mecz dwóch wielkich zespołów i w dodatku tyle wrażeń. Zwycięzca meczu został wyłoniony dopiero po dogrywce. Dodatkowo nie została uznana jedna bramka w regulaminowym czasie gry.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne, bez większych “szarż” z obu stron. Zespoły tak jakby chciały zapoznać się z rywalem. Pierwszą groźną okazję miał Milan w 19. minucie. Bonaventura wspaniale uderzył głową, jednak świetną interwencją popisał się Handanović. Pięć minut później zawodnicy Interu strzelili gola jednak… został on nieuznany po wideo-weryfikacji! W 28′ Suso świetnie uderzył w stronę bramki, jednak po raz kolejny Handanović stanął na posterunku. Mecz nabrał dobrego tempa, a zespoły na zmianę stwarzały dobre sytuację. Icardi w 33′ uderzył głową, jednak piłka poleciała obok słupka. W 47′ sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie jak w pierwszej części meczu. Pierwszą dobrą okazję Inter miał dopiero w 60. minucie, gdzie Joao Mario uderzył w stronę bramki, jednak dobrze interweniował Antonio Donnarumma. Trzy minuty później Milan próbował zaatakować rywala. Suso dostał dobre podanie w polu karnym, jednak nie wykorzystał szansy. Kilka chwil później zespół ten miał kolejną okazję. Bonaventura wyskoczył do główki na wysokości piątego metra, jednak piłka poleciała nad poprzeczkę. Później akcja ustała. Ostatnią (i chyba najlepszą) okazję miał Milan w 80′. Suso świetnie uderzył w samo okienko bramki, jednak obrońca skierował piłkę na rzut rożny. Po odgwizdaniu końca spotkania, zgodnie z regułami turnieju sędzia ogłosił dogrywkę!

Pierwsza część dogrywki była nudna i mało efektowna. Przez większość część doliczonego czasu gry nie wydarzyło się nic ciekawego… do czasu. W samej końcówce, w 104. minucie Suso dobrze dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki na 1:0 strzelił Cutrone! Na tym zakończyły się ciekawe sytuację w dogrywce. Cała druga część nie obfitowała w zbytnie fajerwerki. Milan zwyciężył z Interem i zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Włoch.