Puchar Polski: Remis Śląska z Legią, obydwie drużyny skończyły mecz w osłabieniu

Śląsk Wrocław zremisował z Legią Warszawa 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałów Pucharu Polski na rozpoczęcie piłkarskiej wiosny.

Od samego początku mecz był zacięty i wyrównany. Bramkę strzelił jednak dopiero w doliczonym czasie Michał Żyro do którego trafiła piłka po rykoszecie Radovicia i bez problemy wykończył akcję. Na początku drugiej połowy wydawało się, że sytuacja Legionistów jeszcze bardziej została ułatwiona. Tomasz Hołota w nieprzepisowy sposób zatrzymał Ivicę Vrdoljaka i w 57′ minucie zobaczył drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę. Śląsk zaczął grać w osłabieniu, co powinno być komfortowe dla Legii. Ostatnie dziesięć minut to jednak całkowite odwrócenie sytuacji. W 80′ minucie świetną okazję miał Michał Kucharczyk, ale przestrzelił. Była to znakomita sytuacja do podwyższenia wyniku. Wtedy mecz zaczął się komplikować dla Legii. W 83′ minucie drugą żółtą kartkę i czerwoną zobaczył kapitan Vrdoljak. A już dwie minuty później Marco Paixao wykorzystał fatalne zagranie Łukasza Brozia do Dusana Kuciaka i pokonał słowackiego bramkarza.

Decydującym meczem o awans do półfinału Pucharu Polski będzie spotkanie w Warszawie 5 marca.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:1 (0:1)
0:1 Żyro 45+3′
1:1 Marco Paixao 85′

Żółte kartki: Rzeźniczak, Guilherme, Kucharczyk (Legia)
Czerwone kartki: Hołota (57′ za drugą żółtą kartkę) – Vrdoljak (83′ za drugą żółtą kartkę)

Śląsk: Pawełek – Dudu Paraiba, Pawelec, Celeban, Zieliński – Pich (63′ Droppa), Hateley (75′ Danielewicz), Grajciar  (84′ Ostrowski), Hołota, F. Paixao – M. Paixao
Legia: Kuciak – Guilherme, Rzeźniczak, Lewczuk, Broź – Kucharczyk, Jodłowiec, Masłowski, Vrdoljak, Żyro – Radović (74′ Saganowski)

Sędzia:Adam Lyczmański (Bydgoszcz)