Puchar Niemiec: Bayern pewnie wygrywa z V-ligowcem

W meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu pokonali V-ligowe FC Duren 3:0. Świetny mecz w barwach Bawarczyków rozegrał Éric Maxim Choupo Moting, który zdobył dwie bramki.

Dzień po meczach reprezentacyjnych wróciła piłka klubowa. W meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec V-ligowy FC Duren mierzył się z Bayernem Monachium. Na papierze gospodarzem meczu był Duren, ale mecz odbywał się na Allianz Arena, bo stadion Westkampfbahn nie spełnia wymogów licencyjnych.

Podopieczni Hansiego Flicka już w 4. minucie mieli szansę, by wyjść na prowadzenie, lecz Javi Martínez główkował nad bramką. Swoją okazję na gola miał także Éric Maxim Choupo Moting, który dostał podanie od Alphonso Daviesa, minął obrońcę i uderzył na bramkę Duren, ale Kevin Jackmuth dobrze interweniował. W następnej ofensywnej akcji Kameruńczyk już zdołał pokonać golkipeera V-ligowca. Bouna Sarr podał po ziemi w pole karne, tam na wślizgu uderzył właśnie Choupo Moting i wyprowdził Bayern na prowadzenie. Do remisu mógł doprowadzić Jannis Becker jednak fatalnie kopnął w trybuny. W 36. minucie Bawarczycy podwyższyli prowadzenie. W szesnastcę zdobywcę pierwszej bramki sfaulował Joran Sobiech i sędziemu nie pozostało nic jak wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Thomas Müller. Ta bramka ustaliła wynik meczu do przerwy.

W 57. minucie świetną okazję na podwyższenie prowadzenie Bayernu miał Choupo Moting, ale świetnie interweniował Jackmuth. Blisko bramki był także Jamal Musiala, który kapitalnie minął trzech obrońców i uderzył w słupek. Kwadrans przed końcem spotkania padła trzecia bramka w tym spotkaniu i trzecia dla Bayernu, Choupo Moting minął obrońcę, zdecydował się na kopnięcie sprzed szesnastki i pięknym golem dobił przeciwnika. Pod koniec spotkania już zdecydowaną przewagę mieli Bawarczycy, którzy dążyli do strzelenia czwartego gola. Okazję ku temu miał Leon Dajaku, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jednak trafił w słupek. Ostatecznie w tym spotkaniu nie padła już żadna bramka i podopieczni Hansiego Flicka wygrali 3:0.

W pierwszej połowie Bawarczycy dosyć długo się męczyli i nie mogli znaleźć sposobu na V-ligowca. W drugiej podopieczni Hansiego Flicka nie mieli już żadnych problemów z rywalem i mimo, że dołożyli tylko jedną bramkę, to ich zwycięstwo nie podlega dyskusji.