Puchar Króla. Znamy pierwszego finalistę

3:1 u siebie i 3:1 na wyjeździe regularna jak w szwajcarski zegarek Barcelona wyeliminowała Villarreal i awansowała do finału Pucharu Króla. Bohaterem meczu został Neymar.

Neymar już w 3 minucie wykorzystał podanie od Messiego i posłał piłkę do siatki dając Barcie prowadzenie. Okazji do remisu nie wykorzystał Denis Czeryszew. Rosjanin nie trafił z bliska do bramki. Barca częściej była przy piłce, ale to piłkarze Villarrealu częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Ter Stegena. Opłaciło się, w 40 minucie bramkę wyrównującą zdobył Jonathan dos Santos, były piłkarz… Barcy. Pojawił się promyk nadziei dla piłkarzy i kibiców gospodarzy, dodatkowo w końcówce pierwszej połowy boisko opuścił kontuzjowany Sergio Busquets. Zmienił go Jeremy Mathieu.

W drugiej połowie Barcelona kontrolowała mecz, co nie oznacza, że piłkarze żółtej łodzi podwodnej, nie oddawali strzałów na bramkę Ter Stegena. W 66 minucie po głupim i ostrym faulu na Neymarze boisko opuścił Tomas Pina, minimalizując tym samym szanse Villarrealu na doprowadzenie do dogrywki. Niespełna 10 minut później bramkę na 2:1 zdobył Luis Suarez, wykorzystując podanie wpuszczonego w miejsce Busquetsa, Mathieu. 3 minuty przed końcem spotkania gola strzelił Neymar ustalając wynik spotkania.

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen, Martín Montoya, Gerard Pique (50` żółta kartka), Javier Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquets (42` Jeremy Mathieu), Rafinha (65` Xavi), Andres Iniesta, Luis Suárez (gol: 74`), Leo Messi, Neymar (gole: 3` 87`)

Villarreal FC: Sergio Asenjo, Mario, Mateo Musacchio, Victor Ruiz, Jaume Costa, Jonathan dos Santos (36` żółta kartka, gol: 40`), Tomás Pina (66` czerwona kartka) Manu Trigueros (75` Moi Gomez), Denis Czeryszew (39` żółta kartka, 69` Joel Campbell 81` żółta kartka), Luciano Vietto, Ikechukwu Uche (62` Giovani dos Santos)