Roberto Mancini pozostanie w Interze na kolejny sezon

calcioworld.it

Sezon dla piłkarzy Interu Mediolan zbliża się ku końcowi i mimo kolejnego niesatysfakcjonującego wyniku “Nerazzurrich” szkoleniowiec Roberto Mancini jest pewny, że pozostanie na San Siro na kolejny rok.

Przez ubiegłotygodniową porażkę piłkarze Interu stracili matematyczne szanse na zajęcie miejsca dającego awans do Ligi Europy. Klubowi z północy Włoch pozostaje trwanie w nadziei, iż szósta w zestawieniu Genoa nie otrzyma licencji na grę w europejskich pucharach. Mimo iluzorycznych szans na awans do Ligi Europy, dla szkoleniowca Roberto Manciniego obecny sezon już się zakończył i już teraz planuje kolejny rok w wykonaniu jego drużyny.

W wywiadzie z serwisem “Four Four Two” trener Interu wypowiadał się, iż zostaje w Mediolanie i tak samo jak prezydent klubu, czy kibice zasiadający na trybunach San Siro ma nadzieję na “lepsze jutro” dla jego drużyny. Mancini przyznał również, że przygotowania do następnego sezonu zaczną się wcześnie, a zawodników czeka wiele pracy i wysiłku.

Szkoleniowiec “Nerazzurrich” uznał przedsezonowe przygotowania jako klucz do posiadania lepszej drużyny, która będzie walczyć o Ligę Mistrzów. Dodał również, że wszyscy piłkarze są zdolni zagrać na wyższym poziomie.

Obecnie Inter Mediolan zajmuje ósmą pozycję w Serie A. W 37 spotkaniach zgromadzili 52 punkty. W ostatniej kolejce sezonu podejmą piętnaste w tabeli ligi włoskiej Empoli.

źródło: Eurosport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *