Puchar Francji: Problemy Nice i Lille, awans Lyonu

OGC Nice

Pierwsze rozstrzygnięcia 1/16 finału Coupe de France już za nami. Awans do kolejnej rundy zapewnili sobie m.in. Olympique Lyon, RC Strasbourg czy OGC Nice.

Już o godzinie 13:00 swoje spotkanie rozpoczęli gracze OGC Nice. W starciu z niżej notowanym Red Star faworyt był jeden. Choć “Les Aiglons” byli stroną znacząco przeważającą, to przyjezdni nie dali za wygraną i stworzyli kilka groźnych sytuacji w polu karnym Waltera Beniteza. Dwie bramki w odstępie czterech minut Danilo i Ganago uspokoiły nieco grę i przechyliły szalę na stronę gospodarzy.

OGC Nice – Red Star 2:1 (2:0)

Danilo 26′, Ignatius Ganago 29′ – Yanis Hamache 90+2′ (k.)

Awans do kolejnej rundy wywalczyło również OSC Lille. Podobnie jak Nicea podopieczni Christophe Galtier mieli ogromne problemy ze skutecznością, bowiem ilość kreowanych sytuacji nie przekładała się na bramki. Na drugą połowę goście wyszli nieco odmienieni i w 69′ minucie zdołali objąć prowadzenie. Gol w doliczonym czasie gry przypieczętował skromne zwycięstwo “Les Dogues”.

Gonfreville – OSC Lille 0:2 (0:0)

Loic Remy 69′, Victor Osimhen 90+2′

Niesamowite spotkanie na Stade Sébastien Charléty. Faworyzowane Saint-Etienne miało ogromne problemy z drugoligowym Paris FC, które mimo przewagi gości było w stanie konsekwentnie wykorzystać swoje okazje. W drugiej odsłonie przyjezdni stanęli jednak na wysokości zadania i zgodnie z oczekiwaniami objęli prowadzenie, przypieczętowując tym samym awans do 1/8 finału Coupe de France.

Paris FC – AS Saint-Etienne 2:3 (1:1)

Jeremy Menez 23′, Jonathan Pitroipa 56′ – Wahbi Khazri 31′, Charles Abi 70′, Mathieu Debuchy 78′