Serie A: Ciąg dalszy złej passy Napoli

W meczu kończącym sobotnie granie w Serie A lepsza okazała się drużyna gości. Fiorentina pokonała Napoli 2:0 po bramkach Chiesy oraz Vlahovicia.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Neapolitańczyków. Dobrą okazję w 12. minucie zmarnował Arek Milik, po tym jak Drągowski wybronił jego strzał przy słupku. Niemała kontrowersja miała miejsce kilka minut później. Zawodnicy Fiorentiny sygnalizowali zagranie ręką jednego z zawodników Napoli we własnym polu karnym. Arbiter Pasqua zdecydował się na użycie analizy VAR, jednak nic konkretnego z tego nie wynikło i uznano, że nie naruszono w żaden sposób przepisów. Nieoczekiwany obrót sprawy nastał w 26. minucie. Federico Chiesa sprytnym strzałem z niedużej odległości pokonał Davida Ospinę. Kilka chwil później, po dobrym dośrodkowaniu Ruiza w dobrej sytuacji znalazł się Jose Callejon. Jego uderzenie jednak nieznacznie minęło lewy słupek bramki. Mimo przewagi Napoli, to właśnie drużyna Gennaro Gattuso schodziła do szatni jako pokonana.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego nacisku drużyny z Neapolu. Świetną okazję miał Lorenzo Insigne, który po rajdzie między obrońcami Violi oddał strzał, który jednak na jego nieszczęście uderzył w słupek. Z czasem spotkanie się nieco wyrównało i żadna z ekip nie potrafiła przeważyć szali na swoją korzyść. Brakowało też dobrych sytuacji do strzelenia bramek, nawet mimo wprowadzanych zmian taktycznych. Dusan Vlahović jakby na zaprzeczenie moich słów, w 75. minucie wpakował piłkę do siatki i Fiorentina prowadziła już dwoma golami. Akcja zaczęła się od kapitalnego przerzutu Chiesy, na prawej stronie znalazł się Serb, zszedł do środka na lewą nogę i idealnym strzałem pokonał kolumbijskiego bramkarza. Nic więcej się już nie działo, więc mecz dosyć sensacyjnie zakończył się wygraną gości.

Po zwycięstwie, Viola awansowała na 13. pozycję i sąsiaduje aktualnie w ligowej tabeli z dzisiejszym rywalem. Napoli kontynuuje natomiast swoją złą passę 3 porażek z rzędu.

18.01.2020, 20. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio San Paolo (Neapol)

SSC Napoli – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
0:1 – 26′ Chiesa
0:2 – 74′ Vlahović

Sędzia: Fabrizio Pasqua

Żółte kartki: Hysaj, Demme (Napoli) – Dalbert (Fiorentina)

Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Luperto, Manolas, Hysaj – Allan  (56′ Demme), Fabian Ruiz, Zieliński (64′ Lozano) – Callejon (75′ Llorente), Insigne (C), Milik

Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Caceres – Lirola, Benassi, Pulgar, Castrovilli, Dalbert (87′ Ceccherini) – Chiesa (78′ Sottil), Cutrone (66′ Vlahović)